מגדל אור - יחידת המידע 

 

 

מגדל אור

מאפייןערך
שם המרכזמגדל אור
כתובתאברהם דנינו 4, קריית חיים, חיפה
טלפון077-7721333    
פקס077-7721321  
כתובת אינטרנטלחץ כאן
כתובת דואר אלקטרוניinfo@migdalor.org.il  
מהות השירות (תחומי פעילות ותחומי הייעוץ)לאפשר לאנשים עם לקויות ראייה או עיוורון לחיות חיים נורמטיביים ועצמאיים באמצעות פיתוח והפעלה של שירותים, הכשרה מקצועית, פעילויות לקידום מודעות ושינוי חברתי וכן באמצעות שיתופי פעולה עם גופי מחקר, ידע ויזמים.
קהל מקבלי השירות1. אוכלוסיית האנשים עם לקות ראייה או עיוורון: ילדים ותלמידים; משרתים בצה"ל ושירות לאומי; סטודנטים; גילאי עבודה; גמלאים וקשישים. 2. אוכלוסיית נותני השירותים הבאה במגע עם אנשים עם לקות ראייה או עיוורון 3. מפתחים, יזמים ויצרנים בתחום הטכנולוגיה המסייעת.
תאור פעילות המרכז1. קידום שימוש אפקטיבי (חשיפה, הדרכה ותמיכה ) ועדכני בטכנולוגיה מסייעת בקרב אנשים עם עיוורון או לקות ראייה, על מנת לשפר את התפקוד שלהם בכלל תחומי החיים. 2. צבירת ידע מהנעשה בתחום זה בעולם והתאמתו לצרכים בישראל. 3. הכשרת נותני שירותים לאוכלוסייה זו לעבודה עם הטכנולוגיה המסייעת. 4. תמיכה ליוזמות טכנולוגיות שונות בתהליכי הפיתוח ו\או ההטמעה.
תחומי היעוץ1. הכשרות ליישומי מחשב למטרת השתלבות בשוק העבודה ולמטרת שימושי מחשב בחיי היום יום. 2. מתן שרותי התאמה, תרגול והשאלה של אביזרים לשיפור תפקודי יום יום. 3. קורסים והכשרות למכשירים מבוססי מגע 4. ייזום מוקד שרות טלפוני לתמיכה בשימוש בטכנולוגיה מסייעת עבור אנשים עם עיוורון או לקות ראייה במדינת ישראל. 5. הכשרות בתחומי עיסוק טכנולוגיים לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון.

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון,/

המרכז פועל בפריסה ארצית עם סניפים ראשיים בחיפה, תל אביב וירושלים, ושירותיו נועדו לתת ללקוח מענה רחב ומקיף תחת קורת גג אחת. השירותים ניתנים בסניפי מגדל אור, וכן בקרבת מקום מגוריו של האדם, בסביבתו היומיומית ובביתו.