אופק לילדינו - ארגון ארצי של הורים לילדים עם לקות ראיה ועוורון 

 

 

אופק לילדינו

מאפייןערך
שם המרכזאופק לילדינו
כתובתדגל ראובן 8, ת.ד. 925, ירושלים 9100802
טלפון02-6599553 
פקס02-6522614 
כתובת אינטרנטלחץ כאן
כתובת דואר אלקטרוניofek@ofekl.org.il 
החזון•ילדינו מסוגלים לא רק להשתלב בחברה אלא גם להיות מנהיגים ומובילים. •אם נאמין בהם- הם יאמינו בעצמם ואז השמיים הם הגבול… •חייבים לתת להם הזדמנות שווה ולקבל אותם בחברה כשווים ומסוגלים- רק כך נהיה חברה טובה וחזקה יותר!
צוות נותני השירות (דיסיפלינות)יעל וייס- ריינד- מנהלת העמותה, אפרת בנימין, אושרית כוכבא - עו"ס קהילתית- מנהלות התכניות, סנונית ברבן, נועה חדד, שרה צ'סנר- סטודנטיות לעבודה סוציאלית קהילתית, רותי דגן יהב- מנחת קבוצות, מפעילת הקו הפתוח
תאור פעילות המרכז◦להגן על ילדינו כדי שלא יפגעו בזכויותיהם ולפעול למען שיפור מצבם. ◦לבנות ‘קהילה’ שתעניק שייכות, תמיכה הדדית ואוזן קשבת להורים, לילדים ולבני המשפחה. ◦לפעול ולעשות כל שניתן כדי שילדינו ירכשו יכולות ומיומנויות מעשיות, רגשיות וחברתיות ◦ויפתחו חוסן נפשי, עצמאות, ביטחון ואמונה בעצמם וביכולתם. ◦לדאוג לאיסוף ולמתן מידע נגיש ומעודכן. ◦להוות גורם המאחד ומשפיע על יצירת שיתוף פעולה בין ההורים לבין השירותים בקהילה. ◦לפתח הבנה, סבלנות וסובלנות בקרב האוכלוסייה הרחבה
תחומי היעוץ1.סנגור, זכויות ומידע עמידה על זכויותיהם של הילדים ומתן מידע אמין, מדויק ושימושי לרווחת המשפחות. עבודה מול הכנסת, משרדי הממשלה והרשויות. 2.פיתוח קהילה "אופק לילדינו" מהווה קהילה סולידארית, אכפתית ופעילה, המעודדת קשר בין המשפחות ונותנת תחושת שייכות וכוח. אנו שואפים להגיע לכל המשפחות להן ילדים עיוורים ולקויי ראייה ברחבי הארץ מכל קבוצות האוכלוסייה. 3.תכניות מיוחדות על מנת לתת מענה לצרכים של המשפחות שאינם נענים על ידי הממסד, העמותה מפעילה תוכניות ייחודיות לחיזוק החוסן הנפשי והיכולות של ילדינו כדי שיהיו עצמאיים ומובילים בחברה.
אופק לילדינו” היא עמותה ארצית המהווה משפחה גדולה למעל אלף משפחות מכל הארץ ומכל המגזרים להן ילד/ה עיוור או לקוי ראייה. את העמותה הקימו הורים בשנת 1997.

העמותה פועלת במספר מישורים לסייע להורים ולילדים לקראת חיים עצמאיים ומועילים.