אודות אתר עזרים 

 

 
 

מאגר המידע הישראלי לאביזרי עזר לקשישים ואנשים עם מוגבלויות

 

אתר "עזרים" הינו מאגר המידע המוביל בישראל עם מעל ל -17,000 אביזרי עזר לילדים, מבוגרים וקשישים שתפקודם נפגע או נחלש.

אתר "עזרים" מכיל מידע נרחב אודות טכנולוגיה מסייעת ואביזרי עזר שמטרתם לסייע לאנשים שתפקודם נפגע או נחלש לשפר את תפקודם בכל תחומי החיים. המידע שבאתר מאפשר לאנשים אלה, בני משפחותיהם, מטפלים ואנשי מקצוע לקבל מידע מקצועי ומהימן לצורך בחירת אביזרי עזר המתאימים להם ולקבל מידע עדכני היכן ניתן להשיגם.

האתר בבעלות עמותת מילבת. מילבת היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח הפועלת כבר 30 שנה במטרה לשפר את איכות חייהם ושילובם בחברה של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מגבלה.
לעמותה יועצים - אנשי מקצוע בתחומים שונים, המייעצים ועוזרים בבחירת אביזר העזר המתאים ביותר.

תנאי השימוש באתר מחייבים כל מי שיבחר להשתמש בו, בכל דרך שהיא. הכניסה לאתר והשימוש באתר או במידע המצוי בו מהווים הסכמה של המשתמש לתנאי שימוש אלה.

מנהל האתר - אלון קמחי
מנהלת התוכן באתר - אילת גור

      דברי משתמשים באתר המידע

 

      מהי טכנולוגיה מסייעת?

·         מתן מענה לצרכים של בעלי מוגבלויות בתפקוד בחיי היומיום בתחומים רבים כגון: ניידות, תקשורת, משק בית, שירותים, רחצה,  העברה, הושבה, שכיבה, תחבורה ועוד.

·     המושג "טכנולוגיה מסייעת" מתייחס בדרך כלל למוצרים, מכשירים וציוד שנרכשו, הותאמו או נבנו בהזמנה ומטרתם לשמר, לשפר או להגביר את יכולות התפקוד של אנשים בעלי מוגבלויות.  

·    בזכות הטכנולוגיה המסייעת איכות חייהם משתפרת משום שהיא מאפשרת להם מידה גדולה יותר של עצמאות בתפקוד: ביצוע משימות יומיומיות, תקשורת, עבודה, לימודים ויצירתיות.

·         האביזרים יכולים לתרום לשיפור תפקודים פיזיים או מנטליים, לחזק חולשות פיזיות או מנטליות, לסייע בהתגברות על הפרעות ומוגבלויות, לעזור במניעת החמרה במצב, לעזור בשיפור יכולות למידה, ואפילו להוות תחליף לגפיים חסרות.

 

      גורמים המממנים טכנולוגיה מסייעת בישראל

מאגר הטכנולוגיות המסייעות המוצגות באתר רחב ומגוון. לחלקן, גורם מממן או מסייע במימון ולחלקן אין גורם מממן.

המדיניות בתחום זה אינה אחידה - כל גורם פועל ע"פ נהלים משלו, על כן מומלץ לכל דורש לבדוק זכאותו לסיוע במימון מול הגורם הרלוונטי.

הגורמים המממנים:

·         משרד הבריאות: מסייע במימון מכשירי שיקום, ניידות והליכה, לאנשים הסובלים מנכות קבועה וגרים בקהילה (לא מאושפזים). הזכאות היא על פי התוספת ה – 3 לחוק הבריאות הממלכתי ובהתאם לנוהלי משרד הבריאות.
לאתר משרד הבריאות
 לחץ כאן

·         משרד הבטחון: לנכי צה"ל וכוחות הבטחון, הזכאים ע"פ חוק הנכים (תגמולים ושיקום) או חוק המשטרה (נכים ונספים).
לאתר משרד הביטחון - אגף השיקום 
 לחץ כאן

·         ביטוח לאומי: לנפגעי תאונות עבודה הזכאים ע"פ חוק הביטוח הלאומי ולנפגעי פעולות איבה הזכאים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.
לאתר הביטוח הלאומי
   לחץ כאן

·         משרד האוצר: לנפגעי פעולות הנאצים הזכאים לפי חוק רדיפות הנאצים או חוק נכי המלחמה בנאצים או חוק התגמולים לחסידי אומות העולם
לאתר משרד האוצר
   לחץ כאן

·         שירותי בריאות: הזכאות בסיוע לחלק מהמיכשור הינה ע"פ חוק הבריאות הממלכתי ולחלקו, במסגרת הביטוחים המשלימים.

·         חברות ביטוח: זכאי לסיוע כל מי שהוכר ע"י חברת הביטוח לעניין זה.
כמו: תאונות דרכים – לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים החל משנת 1975

 

      שותפי פיתוח - ועדת היגוי

בהקמת האתר בשנת 2006 השתתפו נציגי הארגונים והמשרדים שלהלן (לפי סדר א'-ב'): אשל, בקול, ג'וינט ישראל, גרונטק, המוסד לביטוח לאומי, יד שרה, מכון קרטן,  מעיין-אלי"ן, משרד הבטחון, משרד הבריאות, משרד הרווחה, עמותת מילבת.

האתר הוקם על ידי ארגון אשל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל ועל ידי עמותת מילבת בשיתוף עם חברות מטריקס מיקרוסופט ישראל, קרן קלור ושותפי פיתוח נוספים.