דיור מוגן לקשישים

דיור מוגן לקשישים

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן לקשישים כשמו כן הוא: דיור מוגן. מגורים המאפשרים חיים תוך כדי היעזרות במעטפת טיפולית מלאה לאורך כל שעות היממה הכוללת השגחה מתמדת תוך קיום סדר יום גדוש ומתגמל ודאגה לכל הצרכים של הדיירים; מארוחות דרך כביסה, טיפולים רפואיים ופעילויות פנאי, וכמו בכל דבר בחיים גם לדיור מוגן יש יתרונות וחסרונות, בצד היתרונות תבלוט ההשגחה מסביב לשעון, תחושת הביטחון ותחושת השייכות כשבצד החסרונות ניתן להתייחס להיעדר מסוים של פרטיות ועצמאות לעומת הבית הפרטי. אנשים רבים המגיעים לגמלאות מתחילים לשקול מעבר למסגרת של דיור מוגן בשל תחושת הביטחון האישי, בזכות הפעילויות החברתיות או בשל הרצון שלא להיות נטל על הילדים, כשבמקרים רבים כל המרכיבים הנ"ל ביחד מביאים להחלטה לעבור לדיור מוגן.

תמונה של משפחה שמחה בה הנכדים מבקרים את סבא וסבתא בדיור המוגן. הסבא מנגן להם בגיטרה
תמונה של משפחה שמחה בה הנכדים מבקרים את סבא וסבתא בדיור המוגן. הסבא מנגן להם בגיטרה

מחפשים בית אבות?>

במאגר המידע עזרים ניתן למצוא שירותי ייעוץ וליווי צמודים להקלת המעבר עבור אלו שכבר החליטו שזה נכון להם. קיימים כיום בדיור המוגן מסלולים רבים המאפשרים שמירה על דירת המגורים הקיימת, תחנות יציאה ללא קנסות, תקופות ניסיון ובחירת סל שירותים מדויק בהתאם למצב רפואי וכ'ו. כמו כן, פעמים רבות אין אנו מודעים לכלל הזכויות שלנו במסגרת הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וקופות החולים ושירות ייעוץ מקצועי עשוי לתת מענה גם לעניין זה.

סוגי דיור מוגן

כשמגיעים לבחירת דיור מוגן, צריך לבדוק איזה סוג דיור מוגן הוא המתאים לנו ביותר. במאמר הזה ננסה לפרט מעט על הסוגים השונים ועל התאמתם לדייר הפוטנציאלי.

דיור מוגן רגיל

מטרתו של דיור מוגן רגיל היא לספק מסגרת לפנסיונרים שיכולים לתפקד עצמאית. בדיור מוגן רגיל הדיירים יכולים לבחור יחידת דיור זוגית או ליחיד כשכל יחידת דיור כבר מצוידת בכל הדרוש לרבות השגחה 24.7 באמצעות לחצן מצוקה טלפון או מצלמה.

דיור מוגן תומך

דיור מוגן תומך מספק את כל שניתן לקבל בדיור רגיל אך בתוספות התאמות ספציפיות לפי צרכי הדייר. דיור מוגן תומך מתאים למי שמתפקדים באופן כמעט מלא בעצמאותו למעט התאמות מסוימות: למשל התאמת מעקה מיטה וידיות אחיזה בשירותים ובמקלחת. דיירים בדיור מוגן דומך אמנם עצמאיים כמעט לגמרי אך הם זקוקים למעט יותר עזרה ע"מ לקחת חלק בשלל הפעילויות החברתיות המוצעות במקום.

דיור מוגן סיעודי

דיור מוגן סיעודי מתאים לדיירים במצב רפואי המוגדר סיעודי ונדרשים בשל כך להשגחה מתמדת. סוג דיור זה מוצב ברוב המקרים באגף אחר של הדיור המוגן, כשלרב לרוב דיירים סיעודיים אינם גרים לבד אלא בחדרים של שניים – שלושה דיירים במצב רפואי דומה. בחירת סוג הדיור המוגן אינה סיבה לחשש של בני המשפחה שירצו לבקר את הדייר ולשמור אתו על קשר רציף שכן בכל בתי הדיור המוגן יש לכל מחלקה ומחלקה את ההתאמות הנדרשות לצורך ביקור משפחתי באיזו פינת ישיבה נעימה שיש בה גם פרטיות.

במאגר המידע עזרים ניתן למצוא ייעוץ מקיף מבעלי מקצוע בתחום, המביאים איתם אלפי שעות ניסיון.

שתף את הפוסט
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email