כיצד מנגישים את דלת הבית?

כיצד מנגישים את דלת הבית?

 

פיתוח ישראלי ייחודי להנגשת דלת הבית

חוק הנגישות שחוקק ב- 1998 שינה באופן מהותי את ההתייחסות לאנשים עם מגבלה בישראל, אך גם בשנת 2020 נגישות היא  עדיין אתגר משמעותי, בחלק ממוסדות הציבור ישנן דלתות אוטומטיות אשר נפתחות מעצמן כשאנחנו מתקרבים, דבר המקל מאוד על אדם בכיסא גלגלים או על אם עם עגלת תינוק להיכנס למבנה. דלתות אלה אינן נעולות במהלך שעות קבלת הקהל  ועל כן קל לפתוח אותן אוטומטית כשמישהו מתקרב.

האם קיימים פתרונות המיועדים לבתים פרטיים או למשרדים אשר בהם לא מותקנת דלת הזזה נפתחת אוטומטית?

מערכת אדיוס הינה מערכת נעילה אשר פותחת את מנעול הדלת באמצעות מנעול חכם ולאחר מכן את הדלת עצמה באמצעות זרוע הידראולית אוטומטית. המערכת יודעת כמובן גם לסגור את הדלת לאחר הכניסה / יציאה ולנעול מחדש את הדלת על בריחיה באופן מבוקר ואמין.

המערכת נועדה לאפשר לאנשים עם קשיים בניידות עם או בלי כיסא גלגלים  אשר אינם יכולים להגיע בקלות אל הדלת (אם למשל רוצים לפתוח לאורח) או כאשר הם  נכנסים ויוצאים מהבית.

היא מיועדת גם עבור אנשים עם חולשת שרירים בידיים המתקשים לבצע את הפעולה של סיבוב המפתח במנעול ופתיחת כנף הדלת.

בפתיחת הדלת מבחוץ יש חשיבות לזיהוי מי שנכנס – על כן יעשה לרוב שימוש בקוד אישי או באמצעות שבב ייחודי. ניתן לפתוח גם באמצעות שלט רחוק אותו ניתן לחבר למחזיק המפתחות או באמצעות אפליקציה סלולרית בטלפון הנייד האישי.

כשפותחים מבפנים – ניתן לעשות שימוש בשלט רחוק, אפליקציה סלולרית או לגשת אל הדלת וללחוץ על כפתור פתיחה קל לתפעול שנמצא על המנעול החכם.

המערכת פותחה בישראל על ידי יוצאי חברת רפאל ומיוצרת כאן, כחול לבן.

המנעול החכם אדיוס מותקן על דלת הבית בשילוב עם זרוע הידראולית אוטומטית, אשר מקבלת את הפקודה מהמנעול לפתוח את הדלת לאחר שהמנעול עצמו נפתח.

נכון להיום אין מימון מסודר של המערכת אך ניתן לפנות בהמלצת עו"ס בקהילה לקבלת מימון ממשרד השיכון.

לקריאה על אפשרויות מימון של טכנולוגיה מסייעת 

לסרטון הדגמה לחץ כאן

נכתב על ידי חברת " אדיוס"

נערך על ידי צוות עזרים

שתף את הפוסט
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email