כלי מקוון להערכה עצמית של צורך בטכנולוגיה מסייעת – Ask Sara

כלי מקוון להערכה עצמית של צורך בטכנולוגיה מסייעת – Ask Sara

כלי להערכה עצמית של צורך בטכנולוגיה מסייעת – AskSARA

ארגון חיים עם מגבלה (DLF)  הבריטי השיק גרסה מקוונת חדשה של כלי הערכת העצמי הפופולרי שלן  AskSARA, המאפשר לאנשים המחפשים פתרונות של טכנולוגיה מסייעת לקבל דוח מפורט לגבי הציוד הנדרש להם וקישור למאגר המידע שמאפשר איתור ספקים.

כלי ההערכה הנו חופשי לשימוש, הוא כולל שאלות שנכתבו על ידי מרפאות בעיסוק אודות עזרים טכנולוגיות והתאמות עבור יותר  מתשעים נושאים הקשורים לחיי היומיום של אנשים מבוגרים ונכים.

הנושאים ב- AskSARA כוללים: רחצה ושירותים, לבוש, תקשורת, ניידות, שמיעה, מדרגות, ניהול תרופות ,סידורי מגורים ועוד. המשתמשים בוחרים נושא, עונים על סדרה של שאלות וצופים בדו"ח הכולל פתרונות שעשויים לאפשר להם תפקוד טוב יותר.

AskSARA הוא הראשון מבין סדרת שירותים מקוונים  שיציע ה- DLF שיאפשרו כריית מידע באופן ישיר ממסד הנתונים המרכזי של ה- DLF תוך התייחסות למאפייני האדם והצורך שלו.

"הפלטפורמה החדשה כוללת גם את המגוון הרחב של גרסאות מותאמות אישית מורשות ברחבי בריטניה, כמו גם להציע ל- DLF את האפשרות לעבוד עם ארגונים חדשים שיכולים לשלב את AskSARA ביישומים ואתרים משלהם," אומר ה- DLF.

ביוני 2019 פרסם הארגון כי תחומי הנושא הפופולריים ביותר עבור משתמשי השירות המקוון היו: פתרונות לרחצה, שירותים, אכילה ,שתייה והכנת אוכל.

עזרים דיגיטל נמצאת בתהליך  עם ה- DLF במטרה לתרגם את הכלי ולחברו למאגר המידע הישראלי עזרים.