שימוש ברכב לבעלי מוגבלות

שימוש ברכב לבעלי מוגבלות

בכתבה זו תוכלו לקבל מידע המיועד לקשישים ולאנשים עם מגבלות בתנועה כיצד להיכנס ולצאת מהרכב בצורה בטוחה ונוחה וכן תקבלו מידע בכל הקשור למנגנוני נהיגה

בכניסה לרכב חשוב מאוד לפתוח את דלת המכונית עד שתהיה פתוחה לגמרי, אין להישען על דלת פתוחה חלקית ןיש להתיישב קודם כל על המושב ברכב ורק לאחר מכן להכניס רגל אחר רגל לתוך המכונית.

ביציאה מהרכב יש להוציא קודם כל את הרגליים מהרכב, להניחן בצורה יציבה על הקרקע ורק אז לקום מהמושב, כשגם כאן נקפיד שהדלת תהיה פתוחה עד הסוף והמעבר נעשה למקום נקי ממכונית: מדרכה או חצר.

אנשים המתקשים לבצע תנועה סיבובית באגן יכולים להניח על המושב בד משי חלק המסייע בתנועת סיבוב האגן או להשתמש בדסקית מיוחדת.

הנעזרים באביזרי ניידות מקל הליכה או הליכון יכולים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך לגבי רכישת אביזרים מתקפלים שניתן להכניסם בקלות לרכב.

הנעזרים בכיסא גלגלים ייטיבו אם יבררו את האפשרויות השונות הקיימות כיום לגבי הכנסת כיסא הגלגלים לרכב, מנוף וכ'ו וכן מומלץ לבדוק מול המוסד לביטוח לאומי לגבי זכאות להתאמת רכב לצרכים המדויקים של המשתמש.

עזרים לנהיגה>

מגוון אביזרים ומכשירים המיועדים לשימוש בעת נהיגה ברכב לאנשים עם צרכים מיוחדים. מבחר המוצרים: הפעלת הגה ומערכות משנה, מושבים לנהיגה, מנגנוני האצה ובלימה ומנגנוני נעילה לכיסא.

מחליף הילוכים ומצבי נהיגה בלחיצת כפתור
לברור מצב נסיעה בלחיצת כפתור

התקנות לרכבי נכים>

רכב נכים הינו רכב מותאם לנכים שעבר התאמה מיוחדת על מנת לאפשר כניסה ויציאה מהרכב באמצעות כסא גלגלים, העלאת כסא גלגלים לרכב ונהיגה ברכב באמצעות מנגנונים מיוחדים. נכים זכאים לפטור או הנחה במס בעת רכישת רכב חדש. ברוב המקרים הביטוח הלאומי מממן  עלויות התקנת המנגנונים שיאפשרו נהיגה מותאמת ברכב.

רמפה מתקפלת למכונית
רמפה מתקפלת למכונית

תפוח הגה>

תפוח להגה הנו תוסף המותקן על גלגל ההגה ברכב, ומיועד להפעלת ההגה ביד אחת בבטיחות ובנוחות. חלק מתפוחי ההגה כולל שלט המאפשר להפעיל פונקציות נוספות בזמן הנהיגה כמו איתות, שימוש בצופר ועוד. על פי חוק חל איסור להתקין תפוח הגה באופן עצמאי ויש להיבדק קודם במרכז רפואי מוכר לבטיחות בדרכים.

ידית אחיזה מסוג תפוח הגה
ידית אחיזה מסוג תפוח הגה

מושבי נהג מיוחדים>

מושבים לנהיגה כוללים מושבים ואביזרים המסייעים בהנגשת הנהיגה ברכב לאנשים בעלי מוגבלויות. בסיס מושב שנשלף מהרכב, מושב שמתקפל לדופן הרכב, כרית ראש, כרית לתיקון הרגל ויציבה נכונה.

מושב נהג חשמלי ההופך לכסא גלגלים
מושב נהג ייחודי

מושב נהג חשמלי>

מושבים חשמליים הנם כורסאות אורטופדיות מרופדות למושב הרכב ומשמשות כתחליף לכסא הנהג הקיים עבור נכים ובעלי מוגבלויות המתקשים לנהוג ברכב עקב מגבלות שונות. ובנוסף ניתן להשתמש בהם להעברת נכים מכיסא גלגלים לרכב ולהפך, מושב אורטופדי לרכב הנו חשמלי וניתן לשליפה ולכן הם הופכים את הכניסה פשוטה יותר ואת הנהיגה לקלה יותר ברכב.

מושב מתקפל לרכב
מושב מתקפל לרכב

כריות ישיבה>

כריות ישיבה לכסאות מיועדות לשיפור נוחות ויציבות הישיבה וכן למניעת פצעי לחץ והפחתת כאב הנובע מישיבה ממושכת. ניתן להניח כרית אורטופדית לישיבה על כורסאות ועל כל משטח ישיבה אחר, היא מתאימה לילדים מבוגרים או קשישים היושבים במשך שעות ארוכות בין אם בשל ריתוק לכסא גלגלים או בשל אופי עבודתם. בעזרת כריות ישיבה אורטופדיות ניתן להפוך כסאות תלמיד לכסא ישיבה אורטופדי ולהפוך בכך את הישיבה לנוחה יותר הרבה יותר עבור המשתמש. בנוסף ניתן להשתמש בהן ככרית אורטופדית לרכב בזמן הנהיגה והנסיעה. במאגר המידע עזרים תוכלו למצוא ספקים המתמחים במגוון כריות ישיבה  לרבות גלגל ישיבה אורטופדי, פיתה אורטופדית ועוד.

כרית ישיבה למניעת פצעי לחץ
כרית ישיבה עם תמיכה בגב התחתון

עיגון כסא גלגלים ברכב>

עיגון כסא גלגלים ברכב מאפשר את קיבוע כסא הגלגלים כך שלא יזוז במהלך הנסיעה וזאת באמצעות מערכת חגורות או באמצעות בורג ייעודי. העיגון יכול להתבצע באופן ידני או חשמלי. מנגנון העיגון מאפשר ישיבה בטוחה בכסא הגלגלים מבלי שזה ינוע בזמן הנהיגה.

מתקן לעיגון כסא הגלגלים לרצפת הרכב
מתקן לעיגון כסא הגלגלים לרצפת הרכב
שתף את הפוסט
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email