מדוע חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בטרם בחירה בטכנולוגיה מסייעת

מדוע חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בטרם בחירה בטכנולוגיה מסייעת

האם קרה לכם אי פעם שרכשתם מוצר או אביזר במיטב כספכם , השתמשתם בו מספר פעמים מועט ואז הוא נשכח על המדף או בארון ?

בתחום הטכנולוגיה המסייעת יש המון מקרים של מוצרים שונים הפותרים בעיה תיפקודית דומה ולעיתים פתרונות אלו יקרים מאד ולעיתים הם אינם מתאימים לצרכים שלכם.

כאשר אתם באים לבחור אמצעי שישפר לכם  את התפקוד כדאי מאד  להתייעץ עם איש/ת מקצוע מתחום הריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת או פיזיותרפיה  המתמחה בטכנולוגיה מסייעת על מנת לקבל המלצה  על הפתרון הטוב ביותר בהתאם לסביבה בה אתם נמצאים  ולמצבכם התפקודי.

דוגמא ראשונה- ישנו מגוון פתרונות המסייעים בקימה מהכסא או מהכורסא . ניתן להגביה את גובה המושב , ניתן לרכוש מנגנון אשר מסייע באמצעות בוכנה או מנגנון אשר מופעל  חשמלית . לכל פתרון יש יתרונות וחסרונות : הגבהת המושב הוא זולה ויעילה אך צריך להחליט מהיכן להגביה ?  מהרגליים או מהמושב , החלטה כזו תלויה במידת היציבות של האדם . במקרים מסויימים הגבהה של המושב מהרגליים עלול לגרום לחוסר יציבות ונפילה .

דוגמא נוספת היא בתחום הרחצה . יש מגוון  גדול של פתרונות לרחצה בטוחה, מושבים ניידים, מושבים נייחים , ספסלים ועוד. הפתרון המתאים ביותר תלוי בסביבת המקלחת ,במאפיינים של האדם וברמת המסוכנות שלו לנפילה, ובשאלה מי עוד משתמש בחדר הרחצה.

דוגמא שלישית היא הנושא של העברת מטופלים אשר אינם בעלי יכולת ניידות , נושא זה הוא מהותי לטיפול היומיומי בהם בבית ובכל סביבה . גם כאן יש מגוון גדול של פתרונות : מנופי העברה, כיסאות העברה , חגורות העברה , קרשי החלקה ועוד. לכל פתרון יש מאפיינים משלו . חלק מהפתרונות מסובסד על ידי משרד הבריאות וחלק לא .ישנם פתרונות שקל ליישם ויש פתרונות שדורשים הדרכה  ולבסוף יש לחשוב על הפתרון שיהיה נוח למטפל וימנע שחיקה שלו.

לסיכום יש חשיבות גדולה להיוועצות עם איש מקצוע אם רכישה של אמצעי טכנולוגייה מסייעת על מנת להמנע ממצבים של עוגמת נפש, ואפילו סכנה לאדם.

ייעוץ ניתן לקבל אצל כל  איש מקצוע מוסמך (בקשו  לראות תעודת רישוי של משרד הבריאות)

עמותת מילבת מפעילה  צוות רב מקצועי עם התמחות בטכנולוגיה מסייעת אשר יכול לתת ייעוץ בכל תחום במשרדי העמותה או בבית הלקוח .

 

שתף מאמר:
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
במייל

כתיבת תגובה

חוות דעת*

האימייל לא יוצג באתר.