מהו מתקן הרמה לרכב?

מהו מתקן הרמה לרכב?

מנוף/ מתקן הרמה לכיסאות גלגלים/ קלנועיות

נכים ובעלי מגבלה בניידות רבים מחפשים פתרון אשר יסייע להם להתנייד ביום יום באמצעות הרכב בצורה מכובדת, נוחה בטוחה וללא צורך במלווה צמוד.

אחד הקשיים המרכזיים בתחום זה הוא הכנסת כסא הגלגלים או הקלנועית אל הרכב . לצורך כך פותחו מתקני הרמה המאפשרים הכנסה של אמצעי הניידות אל תוך הרכב .

קיימים סוגים רבים של מתקני הרמה בהם שני סוגים עיקריים:

1.מנוף הרמה חשמלי

ממוקם בתא המטען אשר מעלה מוריד ומכניס את כסא הגלגלים או הקלנועית לתוך ומחוץ לתא המטען. המנוף הינו בטיחותי ונוח לתפעול  ובעל  כושר הרמה של עד 130  ק"ג  והוא מותאם לרכבי 4 ו 5 דלתות, ברכבי סטיישן, מיני וואן וג'יפים.

מנוף זה מיועד לנוסעים המסוגלים להיכנס ולצאת מהרכב באופן עצמאי וללכת בכוחות עצמם מהחלק האחורי של הרכב לתא הנהג המנוף מסייע להם בפריקה וטעינה של אמצעי הניידות לתא המטען ומחוצה לו.

המוצר מהווה אחד מיני פתרונות טכנולוגיים רבים המשמשים את האוכלוסייה המוגבלת, פטנט זה מאפשר, באופן מהפכני, עבור המוגבל בניידות  התנהלות סדירה ועצמאית תוך שמירה על רמת אמינות גבוהה ביותר, עם תקלות אפסיות,  מתקן זה מיועד לכלל האוכלוסייה היות והפעלתו קלה, נוחה ובטוחה ולכן מומלצת עבור כל אחד ואחת מאוכלוסיית המוגבלים בניידות. המסוגלים לבצע מעבר עד לתא המטען. המנוף מתאים גם להרמה של כסא גלגלים ממונע.

2. מעלון גג

מעלון זה  מותקן על גג הרכב. הוא מאפשר לאדם  להרים להוריד ולהכניס כסא גלגלים רגיל אל תוך החופה הנמצאת על גג הרכב.

מעלון זה מתאים אך ורק לכיסא גלגלים ידני  ומיועד לאנשים שיכולים לעשות מעבר מכיסא הגלגלים  לעמדת הנהיגה ולהפך באופן עצמאי .

המעלון נפתח אופקית ואינו משנה את הגובה בעל הרמה של עד 25 ק"ג, רמת האמינות  של המוצר גבוהה ביותר, עם תקלות אפסיות, במקרה קצה נדרשת תחזוקה. הפעלתו קלה נוחה ובטוחה.

המעלון מתאים לכל סוגי הרכב כולל רכבי שטח.

נכתב  על ידי מירלה שרייבר מחברת ביפרי

נערך על ידי מערכת  עזרים

מכונית נכים המאובזרת במנוף מתאים

 

 

 

שתף את הפוסט