מה חשוב לדעת על מנעול חכם?

מה חשוב לדעת על מנעול חכם?

 

התקנת מנעול חכם בדלת הבית 

במצבים מסוימים כמו במקרים של דלקת פרקים או שיתוק מוחין בלתי אפשרי עבור אנשים עם מגבלה תפקודית בידיים לפתוח את מנעול הדלת של הבית .

מנעול חכם מאפשר פתיחה של המנעול ללא צורך בתנועות ידיים.

בכתבה זו ניתן טיפים לבחירת מנעול חכם – למה צריך לשים לב, וממה צריך להימנע.

התאמת המנעול לכל דלת – מנעול חכם הינו מוצר אלקטרו-מכני אשר מותקן על גבי דלת הכניסה הביתית – למעשה אין צורך להחליף דלת או אפילו להחליף מנעול – המערכת מותקנת על הדלת AS IS בהתאמות מינימליות. חשוב לזכור – אין צורך להחליף את הדלת כולה.

קלות הפעלת המנעול – קיימת חשיבות רבה להפעלת המנעול באופן ידידותי וקל, לא רק על ידי דיירי הבית, אלא גם אורחים המבקשים לצאת מהבית – על מנת שלא להטריח את בעל הדירה ללוות אותם אל הדלת. על כן – כפתור הפעלה על גבי המערכת לפתיחת המנעול והדלת הינו הפתרון המתבקש. חשוב לזכור – ככל שהמנעול קל לתפעול ככה נחסכות תקלות.

פתיחה מקרוב, פתיחה מרחוק ופתיחה בחירום – מלבד אמצעי הפתיחה על גבי המערכת (קוד/כפתור/צ'יפ), קיימים שני אמצעים מרכזיים לפתיחת המנעול ממרחק.

שלט רחוק – נוח ואינטואיטיבי לשימוש, עובד ממרחק של עד 10 מ' מהדלת.

מיועד בעיקר לפתיחה לאורחים ללא צורך לגשת לדלת, או למוקד חירום בשעת הצורך.

אפליקציה סלולרית – מיועדת לפתיחה מכל מקום – אפילו במדינה אחרת. אמצעי זה נועד בעיקר עבור בני משפחה אשר רוצים לפתוח את הדלת מרחוק למוקדי חירום בשעת הצורך. לדוגמה, אם בעל הדירה מחובר למוקד שח"ל או נטלי – ניתן במקרה של קריאת חירום לפתוח את הדלת לפרמדיק ובכך לעתים להציל חיים.

חיבור לזרוע הידראולית אוטומטית – המנעול החכם מבצע פתיחה של המנעול לאחר הזדהות, אולם בעלי מוגבלויות עשויים להתקשות גם בפתיחת הדלת עצמה – דחיפת ופתיחת הדלת ממצב ישיבה למשל הינה פעולה קשה גם לאדם בריא, כל שכן לאדם היושב בכיסא גלגלים.

שימוש בזרוע אוטומטית מאפשר פתיחת וסגירת דלת באופן אוטומטי, אולם קיים צורך ששני המנגנונים ידעו לעבוד יחד.

ישנם  מנעולים בעלי יכולת ייחודית להתחבר לזרוע ההידראולית האוטומטית ולתת לה "פקודה" לפתיחת דלת בסיום תהליך פתיחת המנעול, וכנ"ל בסיום הפעולה.

לסיכום, מאחר ומדובר בדלת הכניסה לבית – נדרש פתרון המקנה ביטחון, נוחות ושליטה נוחה ואפקטיבית במנעול ובדלת.

בבואכם לרכוש מנעול חכם – יש לוודא ששלושת התנאים מתקיימים באופן שעונה על הצרכים שלכם ושל בני המשפחה.

ניתן לצפות בסרטון הנ"ל הממחיש את הפעולה. חשוב לזכור – יש לדרוש שהמערכות יחוברו אחת לשנייה על מנת שהפעולות תקרינה אוטומטית ברצף אחת לאחר השנייה.

נכתב על ידי חברת " אדיוס"

נערך על ידי צוות עזרים

Share
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email