מוצרים בהתאמה אישית

מוצרים בהתאמה אישית

בישראל פועלות מ"ס עמותת מתנדבים עם לב גדול וידיים טובות שכל תכליתם היא התאמת עזרי שיקום בהתאם לצרכי המטופל.
במאמר הבא נסקור את הגופים הבולטים בתחום.
הראשונה ברשימה היא עמותת מילב"ת – שיבא הפועלת במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא בתל השומר. מילבת מתמחה בשיפור התפקוד ואיכות החיים של אנשים עם מוגבלות וקשישים וזאת באמצעות טכנולוגיה מסייעת. מילבת-שיבא, מיסודה של עמותת מילבת מורכבת ממתנדבים מתחום ההנדסה והעיצוב התעשייתי וכן ממומחים לשיקום שביחד יוצרים מעטפת ייחודית לאנשים עם מוגבלויות וממש ממציאה עזרים בעבורם. ניתן בתיאום מראש להגיע למרכז התצוגה המרשים הממוקם בביתן 23א בבית החולים שיבא בתל השומר ולהתרשם משלל הפתרונות המוצעים במקום.

בית החולים אלי"ן בירושלים הינו מרכז לשיקום ילדים ונוער היחיד בארץ ומהמובילים בעולם. בין יתר המחלקות מפעילים באלי"ן את פל"א פתרונות לילדים אלי"ן.  במחלקת פל"א בדומה למילבת מפתחים ומתאימים פתרונות ספציפיים לילדים עם לקויות שונות. כל אדם יכול לפנות לאלי"ן ולבדוק מולם את התנאים והשלבים בדרך להתאמת הטכנולוגיה המסייעת.

 

TOM תיקון עולם מייקרס הוא מיזם ישראלי-בינלאומי המייצר פתרונות ברי השגה עבור אנשים עם מוגבלויות ובני הגיל השלישי. מטרת העל של המיזם היא לתת מענה לבעיות זנוחות שאין בעבורם פתרונות אחרים. המיזם בונה קהילות באמצעות אירועים ושיתופי פעולה ע"י חיבור בין מפתחים, מהנדסים ומעצבים לבין הזקוקים לפתרון ספציפי, ובזאת תורם מאוד לקידום עולם הנגישות והצרכים המיוחדים. לשם דוגמא מצורף כאן סרטון מרגש על ענבל שנפצעה בעת שרותה הצבאי ומיזם TOM התאים לה פיתרון איתו תוכל להמשיך ולגלוש בים למרות הנכות.

שתף את הפוסט