מעבר דירה בגיל מבוגר – התאמות ריהוט

מעבר דירה בגיל מבוגר – התאמות ריהוט

עוברים דירה בגיל מבוגר? אלו התאמות הריהוט כדאי לכם לעשות?

החלטתם לעשות שינוי ואתם עוברים לדירה קטנה יותר.

עכשיו צריך להחליט מה הם הפריטים שכדאי להעביר מהדירה הקודמת לדירה החדשה. חשבו בטווח של כמה שנים קדימה, איזה פריטים התיישנו ואינם מתאימים יותר, זו הזדמנות להתחדש ברהיטים ואביזרים נוחים, יעילים ויפים יותר.

במעבר לדירה חדשה יש לקחת בחשבון היבטים של בטיחות והתאמה. עם כניסת גורם הנגישות בגיל זה, החלטות אלו חשובות מאד בתכנון הדירה ובבחירת ריהוט מתאים.

3 פרמטרים חשובים לבחירת הריהוט

מעברים בחירת רהיטים שמידותיהם אינם חוסמים מעבר או מקטינים אותו או לחילופין, בעלי פינות חדות או רגליים בולטות אשר עלולים להוות מכשול.

יציבות בחירת ריהוט נוח ובטוח לשימוש (קל להתיישב וקל לקום). בחנו- גובה, עיגון והתנגדות.

תפעול האם תפעול הריהוט דורש מכם כוח רב או מאמץ.

להלן רהיטים שמסיבות של נגישות ובריאות כדאי לבחון רכישה מחודשת שלהם:

  • מיטה ככל שהגיל עולה הגוף זקוק לתמיכה נוספת. חשוב מאוד לנצל את השינוי והמעבר ולשקול רכישת מיטה חשמלית שיכולה לעזור לאורך השנים ביציאה מהמיטה ובזרימת דם.

מזרן – לבחור מזרן חדש המספק תמיכה טובה למאפיינים הבריאותיים שלכם. מזרן עם יכולת התנגדות טובה. בדקו שגובה המיטה והמזרן (כ- 45-50 ס״מ) יאפשרו התיישבות והתרוממות נוחה. במקרה הצורך ניתן להגביה את המיטה

  • כורסת טלוויזיה כורסה טובה (לא עם הדום) מאפשרת הרמת רגלים וזווית נוחה לצפייה וקריאה. התחילו בבחירת כורסה שאתם יושבים וקמים ממנה בקלות. בדקו באופן אישי, שהמנגנון הידני או החשמלי, יהיה קל לכם בהווה ובעתיד לפתיחה ולסגירה. בחרו בכורסה שאינה בומבסטית מדי למרחב קטן. בדקו שהכורסה מאפשרת תנוחת ראש טובה גם בישיבה וגם בשכיבה.
  • ספה חדשה אם הספה שלכם, נמוכה מידי, רכה מידי ו/או עם ידיות קצרות שאינן מאפשרות קימה נוחה היא אינה מתאימה לכם. בחרו ספה שתתאים לכם ככל שתזקינו. בחרו ספה לא עמוקה כזו שלא תעמיס על מרחב קטן. מושב הספה צריך להיות לפחות בגובה של 45 ס"מ.
  • כיסאות בחרו כיסאות יציבים שאינם כבדים או קשים להזזה. בדקו האם הכיסא נוח לכם לישיבה וקימה. בחרו כיסאות שיש להם ריפוד במושב שיאפשרו ישיבה לאורך זמן בנוחות והימנעו מכיסאות אשר הרגליים שלהם אלכסוניות ועלולות להוות מכשול. שקלו לקנות כיסא אחד לפחות עם ידיות שישתלב עם שאר הכיסאות.

עיצוב טוב מתחיל באיזון, גם אם נאלצים להחליף חלק נכבד מהריהוט, חשבו תמיד איך ליצור תמהיל נכון בין הריהוט והחפצים שליוו אתכם שנים רבות לבין ההתחדשות.

בהצלחה.

נכתב על ידי: אור עוזרד – מעצבת פנים לגיל הזהב ומורשת נגישות השירות

חברת ״להרגיש שוב בבית״ 

נערך על ידי: צוות עזרים

צילום: אייל תגר

Share
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email