סמל לב נחמד ללא משמעות

עמותות ואירגונים

קטגוריה

איזור גאוגרפי

נמצאו 12 עמותות וארגונים
מיין לפי:
איל”ן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים

איל”ן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים

עמותת איל”ן מטפלת באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות, הסובלים מנכויות פיזיות מוטוריות וממחלות שריר ועצב שונות, כגון: שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות. מטרתנו היא לשפר את איכות חייהם של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות בישראל ולקדם את שילובם בחברה. אנו מאמינים כי מתפקידנו להעניק להם את כלל השירותים והטיפולים הדרושים לשם מיצוי הפוטנציאל האישי והשגת עצמאות מרבית. לצד השיקום הפיזי, אנו מאמינים בחשיבותו העליונה של השיקום החברתי שתורם רבות לשיפור הדימוי העצמי ולשיפור ההרגשה הכללית של אנשים עם מוגבלויות.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
אלווין ישראל

אלווין ישראל

עמותת אלווין ישראל, שנוסדה בשנת 1984 וכיום מספקת שרותים למעל ל-4,500 אנשים עם מוגבלויות, מאמינה כי כל פרט בקהילה ראוי להיות חלק בלתי נפרד של החברה הסובבת אותו, ולא מורחק ומבודד ממנה. מטרת-העל של כלל המסגרות והשירותים באלווין ישראל היא לספק ליחיד ולקבוצה כלים ותמיכה הנדרשים על מנת לשפר את מידת עצמאותם ותפקודם בתוך הקהילה.

הארגון מספק שרותי תמיכה לאלפי ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם מוגבלויות, ובמשך השנים סיפק כלים למאות מבוגרים לעבוד בתעסוקה נדרשת בקהילה; לעשרות ילדים לצאת ממסגרות החינוך המיוחד ולהשתלב במערכת החינוך הכללי; ולמתבגרים ומבוגרים לגור בתנאים עצמאיים בהתאם לרצונם ועם התמיכות המתאימות.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
אלמנארה – עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות

אלמנארה – עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות

אלמנארה (מגדלור בעברית), עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות בחברה הערבית (2005) חרטה על דגלה להעצים את בעלי המוגבלויות בחברה הערבית, להביא למימוש זכויותיהם הטבעיות, החברתיות והמשפטיות ולשלבם בחברה באופן שוויוני ללא כל הדרה חברתית, סטיגמות או דעות קדומות.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
האגודה הישראלית לטרשת נפוצה(ע”ר)

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה(ע”ר)

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה מעניקה שירותים לכלל אוכלוסיית החולים בישראל, שירותי האגודה ניתנים בשפות: עברית,ערבית, רוסית, אנגלית , שירותי האגודה מותאמים לגיל/ מצב גופני/ שפה/ צרכים

מידע נוסף »
מעבר לאתר
האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת

האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת

עמותה המהווה את הארגון המקצועי של קלינאי התקשורת. מציעים שירות מאגר קלינאי תקשורת עצמאיים, לאיתור קלינאי תקשורת, לפי תחומי עיסוק, בכל רחבי הארץ.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
יד שרה

יד שרה

יד שרה מסייעת, נכון לשנת 2019, לכמיליון איש בכל שנה.באמצעות 7,000 מתנדבים במחלקות הסיוע השונות וב-110 מרכזי השירות של יד שרה בכל רחבי הארץ.
סניפי ההשאלה מוצעים 7,689 פריטי ציוד רפואי שיקומי לטיפול ביתי חיוני.
צי הנכוניות של יד שרה מבצעים כ-130,000 נסיעות בשנה למוגבלי תנועה ומביאים אותם מכל מקום לכל מקום.
השיקומון של יד שרה מספק לאלו שעברו שבץ מוחי לחזור לשגרת חיים, ומרכזי התצוגה מאפשרים לכל אחד לשפר את איכות חייו בבית ובקהילה.

מחלקת יד לתומך מסייעת במגוון דרכים למשפחות המלוות את מוגבל התנועה, החולה או התשוש, ומחלקת הייעוץ המשפטי ‘יד ריבה’ עומדת לימין הקשישים בהגנה משפטית.
מתנדבי יד שרה מפעילים את מוקד המצוקה הראשון והגדול בישראל. עשרות אלפי הנעזרים יכולים לקבל בלחיצת כפתור סיוע חירום, אזעקת רופא, או בן משפחה.
חדר המיון הקהילתי מעניקים הרופאים המומחים שירות רפואי מקצועי בחירום.
מרפאות השינים הגריאטריות של יד שרה מעניקים טיפול גם למרותקי בית באמצעות ניידות מותאמות.

המשחקייה לילדים לקויי למידה, המרכז לבריאות, המרכז להגנה במשפחה, מכון הזיקנה והמחלקה לניצולי שואה ולסיפורי חיים, מעניקים מעטפת חמה בבית ובקהילה.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
כמעיין המתגבר

כמעיין המתגבר

עמותת כמעיין המתגבר הינה עמותה המשאילה ציוד סיעודי ורפואי מהצפון ועד הדרום.

כמו כן, העמותה עוסקת יום אחר יום בסיוע לילדים ושימחתם בבתי החולים בארץ בכל המחלקות על ידי הפעלה של בובות ענק של הארגון, קוסמים, ליצנים, להטוטנים חלוקת פרסים וממתקים ופרויקטים חברתיים שונים ומגונים לכל המגזרים.

בנוסף העמותה מפעילה מרכזי יום לילדים קשיי לימוד ויכולת בלימודים בפעילות זו הם נעזרים בשעורי בית והכנה למבחנים ללא תשלום.

 לחץ כאן לצפייה בסרטון אודות פעילות העמותה 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
מגדל אור- מטעם עמותת “יעדים לצפון” מיסודה של קרן רש”י

מגדל אור- מטעם עמותת “יעדים לצפון” מיסודה של קרן רש”י

מגדל אור הינו מרכז שיקום לאנשים עם עיוורון או לקות ראייה, הכולל הדרכה שיקומית, שיקום תעסוקתי, הדרכות טכנולוגיות והכשרות נגישות

מידע נוסף »
מעבר לאתר
מילבת מעניקים איכות לחיים

מילבת מעניקים איכות לחיים

עמותת מילבת תל השומר מעניקה ליווי וסיוע מקצועי לשיפור העצמאות והתפקוד של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מוגבלויות, באמצעות טכנולוגיה מסייעת

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת “אופק לילדינו”

עמותת “אופק לילדינו”

ארגון ארצי למען ילדים עם עיוורון ולקות ראייה

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת מלב”ב

עמותת מלב”ב

“מלב””ב נותן מעטפת שירותים תחת קורת גג אחת לבני הגיל השלישי ולאנשים עם דמנציה ואלצהיימר בקהילה, בכל רמות התפקוד – להם ולבני משפחותיהם – כדי לסייע לאנשים עם ירידה בתפקוד הקוגניטיבי וליקיריהם המתמודדים יחד איתם, באמצעות מגוון שירותים מותאמים אישית:
מרכזי יום, פעימה לאנשים צעירים עם דמנציה, מלב””ב סיעוד, מלב””ב עד הבית , מלב””ב בדיורים המוגנים, מוקד “”קשר”” לבני הגיל השלישי, מחקר ופיתוח שירותים”

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת עמדא לחולי דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות בישראל

עמותת עמדא לחולי דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות בישראל

עמותת עמדא לחולי דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות בישראל(ע.ר.) נוסדה בשנת 1988 על-ידי בני משפחה של חולים.

העמותה פועלת במגוון מישורים ומפעילה פעילויות שונות להגברת המודעות למחלה ויצירת מערך תמיכה רגשי ומעשי לחולה, למטפל העיקרי ולבני משפחתו. העמותה מפעילה תכניות הסברה ויוצאת בקמפיינים תקשורתיים לציבור הרחב אודות המחלה והחשיבות של אבחון מוקדם. כן מקיימת העמותה מגוון כנסים וימי עיון לאנשי מקצוע, בדגש על אזורי הפריפריה. פעילויות נוספות ברחבי הארץ כוללות קבוצות תמיכה לחולים בתחילת הדרך ולבני משפחה של חולים, וכן פרויקטים שונים בתחומי האומניות: שימוש במוזיקה, סיורים במוזיאונים, טיפול פרטני , תכנית מתנדבים ארצית להפעלת חולים בבתיהם באמצעות ערכת “קשרים וכישורים” ועוד.
כן פועלת העמותה בקרב מקבלי ההחלטות להרחבת סל השירותים ולקידום זכויות החולים והמשפחות ולעידוד וקידום המחקר בנושא המחלה. העמותה מפעילה קו חם ומרכז מידע המעניק סיוע, תמיכה ומידע לבני משפחה ולאנשי מקצוע בטלפון *8889 (מטלפון נייח) וכן אתר אינטרנט הכולל מידע מגוון על המחלה- מהארץ ומהעולם.

מידע נוסף »
מעבר לאתר