פעילות גופנית בגיל השלישי

פעילות גופנית בגיל השלישי

לפעילות ספורטיבית בגיל השלישי ישנם יתרונות רבים, שהופכים אותה לכלי נהדר לשמירה על מצב רוח מרומם, ואמונה ביכולת האישית. בדומה לכל מכונה, גם הגוף שלנו נשחק, ונדרש לתחזוקה ו"לשימון מנועים".

אספנו עבורכם מספר תרגילים נוחים, שניתן לבצע בסביבה הביתית, בפשטות ובקלות יחסית. לכל אלו הוספנו מספר אביזרים, שייסעו בשמירה על היקף תנועתי גבוה, וישפרו את טווחי התנועה והביצועים.

דגשים חשובים לפני ביצוע פעילות:

בטרם ביצוע הפעילות חשוב מאוד להיוועץ ברופא ולקבל את אישורו. בעת ביצוע תרגילי כושר למבוגרים חשוב מאוד לשמור על דרגת קושי נוחה, אין צורך להתאמץ יתר על המידה, שכן מטרת הפעילות היא שמירה על תנועה טבעית ומשוחררת, ועל מתח שרירי נינוח.

אם יש מאמץ מעבר לטווח התנועה הרגיל – חשוב להפסיק עם הפעילות או למתן את עוצמתה.

אביזרי כושר לפלג הגוף התחתון

אופני כושר בישיבה – אופני כושר בישיבה הן אביזר ספורטיבי בטוח, נח ונייד, שמסייע בשמירה על כושר, סיבולת לב ריאה וגמישות השרירים.

סנדלי גלגלים לתרגילי ספורט – סנדלי גלגלים לתרגילי ספורט הן אביזר נייד ונח לביצוע פעילות ספורטיבית בעת הישיבה על גבי כיסא או כורסה. כאשר הרגליים הן אלו, שמניעות את הסנדלים.

מיני סטפר – מיני סטפר אביזר נח, נייד, קל משקל ויעיל במיוחד לשמירה על כושר גופני בגיל השלישי, פיתוח סיבולת לב ריאה, וכמובן סיוע בירידה במשקל.

אביזרים להפעלה באמצעות הידיים

טווחי תנועה בידיים מאפשרים עצמאות גבוהה יותר בביצוע פעולות יום יומיות ותורמים לעצמאות.

ניתן לשפר את טווחי התנועה, הגמישות ואף את סיבולת לב הריאה באמצעות שילוב של אביזרי כושר לגיל השלישי, אשר גם מסייעים בשיקום הידיים והגדלת טווחי התנועה.

אופני כושר לשיקום ידיים, אקספנדר- רצועת כושר, פולי – מכשיר שנתלה על הדלת, הינם מכשירים העובדים על עקרון התנגדות כנגד משקל הגוף, ולכן מתאימים לדרגת הכושר של המתאמן.

דרגת הקושי נקבעת עלפי היכולת הגופנית.

כדורים לפיזיוטרפיה, טבעות פילאטיס, כדורי כח הם אביזרים נוספים המיועדים לשיפור גמישות הידיים.

כדורים לפיזיותרפיה נהדרים גם כאביזרי שיכוך ומסייעים בהפחתת כאב באזור הגב והאגן (ניתן לשכב על המיטה ולהניח בין המזרון לשקע הגב את כדור הפיזיו הקטן, ולנוע על גביו מצד לצד)

שיפור טווחי התנועה בגוף, חיזוק השרירים, תרומה למצב רוח ולתחושת המסוגלות, שיפור היכולת להתנהל בעצמאות, השבת הביטחון העצמי ביכולת הפיזית ושמירה על נפש בריאה בגוף בריא, הם רק חלק מהיתרונות הרבים, שנוספים לחיים בזכות יצירת שגרת פעילות גופנית בריאה.

שתף את הפוסט