ייעוץ , מידע והדרכה

אזור גיאוגרפי

נמצאו 24 ייעוץ , מידע והדרכה
מיין לפני
CareGivers הארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים

CareGivers הארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים

Caregivers Israel הארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים, הוקם בשנת 2014 במטרה לקדם מודעות, הכרה ושירותים עבור מיליון וחצי ישראלים שמלווים, תומכים ומטפלים באדם קרוב המתמודד עם מחלה, ירידה תפקודית עקב זקנה או מוגבלות. הארגון הינו ארגון ללא מטרות רווח.

הארגון מוביל חזון שבו בני משפחה מטפלים זוכים להכרה והערכה, לזכויות ולכלים אשר מאפשרים להם להמשיך בתפקידם כתומכים תוך שמירה על בריאותם ואיכות חייהם. הבאת חזון זה מן הכוח אל הפועל נעשית באמצעות חינוך והסברה בקרב הציבור ונבחריו, קידום חקיקה ומדיניות, ופיתוח שירותים מבוססי ראיות.

Caregivers Israel נוסד על ידי רחל לדאני, caregiver ויזמת חברתית. הצוות שכולל מומחים מובילים, בעלי ניסיון אישי ומקצועי רב בתחום, פועל מתוך מחויבות עמוקה להוביל שינוי משמעותי בתחום.

העמותה מפעילה מערך ייעוץ ותמיכה לבני משפחה מטפלים. המערך מהווה כתובת מקצועית לקבלת מידע, הכוונה לשירותים, מיצוי זכויות ותמיכה רגשית. השירות ניתן טלפונית ע"י מתנדבים ומתנדבות שהוכשרו לכך. השירות ניתן ללא עלות.

איך יוצרים איתנו קשר?

 1. פתיחת פניה באתר – בלינק הבא
  יועצת מטעמנו תחזור אליך טלפונית תוך 48 שעות. בתקופת החגים ייתכנו שינויים
 2. שאלות ותשובות בווטסאפ
  ניתן לשלוח הודעת ווטסאפ למספר 055-9993311 בימים א-ה בין השעות 8:00-17:00.
 3. הודעות בדף הפייסבוק

באתר העמותה ניתן למצוא מידע נרחב, כולל חוברות והרצאות רשת מוקלטות עם מיטב המומחים בתחום.

 

 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
איל"ן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים

איל"ן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים

עמותת איל"ן מטפלת באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות, הסובלים מנכויות פיזיות מוטוריות וממחלות שריר ועצב שונות, כגון: שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות. מטרתנו היא לשפר את איכות חייהם של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות בישראל ולקדם את שילובם בחברה. אנו מאמינים כי מתפקידנו להעניק להם את כלל השירותים והטיפולים הדרושים לשם מיצוי הפוטנציאל האישי והשגת עצמאות מרבית. לצד השיקום הפיזי, אנו מאמינים בחשיבותו העליונה של השיקום החברתי שתורם רבות לשיפור הדימוי העצמי ולשיפור ההרגשה הכללית של אנשים עם מוגבלויות.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
אלווין ישראל

אלווין ישראל

עמותת אלווין ישראל שהוקמה בשנת 1984, נותנת שירות ליותר מ-5,200 אנשים עם מוגבלות, ביניהם: פעוטות, ילדים, בני נוער, צעירים, מבוגרים ומזדקנים.

תחומי הפעילות שלנו רחבים וכוללים: תכניות התערבות מוקדמת לפעוטות במעונות יום שיקומיים; תכניות יום שהות ארוך בגנים ובבתי ספר לחינוך מיוחד; תכניות מעבר לבני נוער ולצעירים; תמיכה וליווי מתנדבים בשירות הלאומי-אזרחי; תכניות הכשרה, הכנה וליווי בעבודה בשוק התחרותי; מרכזי יום למבוגרים; תכניות פרישה לגמלאים; דיור תומך בקהילה; תכניות לסנגור עצמי בקהילה; תרבות ופנאי.

אנו מאמינים, כי לכל אדם היכולת לסנגר על עצמו ולעמוד על מימוש זכויותיו. פיתוח יכולת זו מאפשר לאדם לקחת אחריות על חייו, להשפיע על סביבתו ולקבל מענה לצרכיו ולרצונותיו.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
אלמנארה – עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות

אלמנארה – עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות

אלמנארה (מגדלור בעברית), עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות בחברה הערבית (2005) חרטה על דגלה להעצים את בעלי המוגבלויות בחברה הערבית, להביא למימוש זכויותיהם הטבעיות, החברתיות והמשפטיות ולשלבם בחברה באופן שוויוני ללא כל הדרה חברתית, סטיגמות או דעות קדומות.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
ארגון נכי צה"ל

ארגון נכי צה"ל

ארגון נכי צה"ל נוסד ב- 1949 והפך במרוצת השנים לגוף המרכזי היציג בישראל אשר מעניק מעטפת סיוע מלאה לכלל החיילים, החיילות ואנשי מערכת הביטחון אשר נפצעו או חלו במהלך שירותם.

בישראל כ-58 אלף נכי צה"ל, אשר נפגעו בגוף ובנפש במערכות ישראל ובאירועים שונים בתקופה בה ביצעו את משימתם בשליחותה של המדינה.

ארגון נכי צה"ל פועל עבורם הן כזרוע שיקומית באמצעות ארבעת בתי הלוחם בתל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים, המהווים מרכז ספורט, תרבות וחברה והן באמצעות קידום יוזמות חקיקה בנושאים שונים, שיפור ושימור זכויות ומתן מלגות  – כל זאת על מנת לאפשר לכל נכי צה"ל להגשים כל חלום על אף המגבלות הגופניות והחוויה המטלטלת שעברו.

 ארגון נכי צה"ל משמש כבית השני לעשרות אלפי נכי צה"ל שיודעים כי מי שנכנס בשעריו, עבורו השמיים אינם הגבול, אלא רק קו הזינוק.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
בזכות

בזכות

 

בזכות, המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות, הוא הארגון המוביל והוותיק בישראל המקדם זכויותיהם של אנשים עם כל סוגי המוגבלויות, בכל תחומי החיים.

פעילותו של הארגון כוללת סיוע פרטני, ללא עלות, לכ-2,000 פונים בשנה; העברת סדנאות והכשרות לאנשים עם מוגבלות, בני משפחה ואנשי מקצוע; פעילות משפטית נרחבת, שכוללת בין היתר יוזמות חקיקה, הגשת עתירות תקדימיות וניטור מדיניות; פיתוח מודלים חדשניים, המלווים במחקר; פרסום דפי מידע, ניירות עמדה ודוחות מדיניות; הובלת קואליציות של ארגונים ושותפות בוועדות של מקבלי החלטות.

בין הישגיו של הארגון: ייזומו וקידומו של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, הכולל בין היתר פרק נגישות מהמתקדמים מסוגו בעולם; הובלת מהפכה בתחום הכשרות המשפטית, שעיקרה מעבר מאפוטרופסות לאלטרנטיבות ששומרות על זכותו של אדם לקבל החלטות לגבי חייו; קידום חקיקה והגשת סדרת עתירות לקידום זכותם של ילדים עם צרכים מיוחדים ללמוד בבתי ספר רגילים;  קידום חקיקה והעברת הכשרות לאלפי שופטים ואנשי מקצוע להנגשת מערכות החקירה והמשפט לאנשים עם מוגבלות שכלית, נפשית ואוטיזם; פרסום דוח שהוביל להפחתה של כ-80% בשיעור ההגבלות בבתי חולים פסיכיאטריים ועוד.

על פעילותו זכה הארגון בשלל פרסים, ובהם פרס זוסמן-ג'וינט למצוינות בתחום השירותים החברתיים, פרס גורני למשפט ציבורי, פרס ZERO ואות האפקטיביות של מידות.

על מנת לשמור על עצמאותו, הארגון אינו מקבל כספים מהמדינה. פעילותו מתאפשרת הודות לתמיכתם של קרנות ואנשים פרטיים.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
ביחד – האגודה לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה

ביחד – האגודה לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה

עמותת 'ביחד' – קידום שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בקהילה.
עמותת 'ביחד' פועלת מאז שנת 2008 כדי לקדם שילוב מלא ומשמעותי של אנשים עם מוגבלויות בקהילה.
אנחנו דואגים לשילוב בתעסוקה, שילוב בחינוך שילוב בתרבות ופנאי ועוד.
אנו פועלים מול הרשויות והכנסת ומבצעים עבודה מתמדת לקידום והטמעת השילוב בישראל באמצעות קידום חוקים ויצירת שיתופי פעולה.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
בית איזי שפירא

בית איזי שפירא

עמותת בית איזי שפירא הוא ארגון לשינוי חברתי הפועל כבר 40 שנה במטרה להבטיח שוויון זכויות, שותפות מלאה בחיי הקהילה ואוטונומיה מרבית לאנשים עם מוגבלות.

אנו פועלים לקידום בוגרים וילדים דרך מתן ופיתוח שירותים חינוכיים טיפוליים חדשניים, פעילות רחבה ליצירת שינוי עמדות חברתי והפעלת מרכז למצוינות, מחקר והכשרה מקצועית בתחום המוגבלויות.

בית איזי שפירא עובד עם כל המגזרים בחברה הישראלית ומשפיע על כחצי מיליון אנשים מדי שנה דרך שינוי חקיקתי. בעולם אנו פועלים ב 29- מדינות באמצעות ייעוץ, שיתופי פעולה אקדמיים, הדרכה והכשרה. במסגרת זו, אנו גאים לקחת חלק פעיל בהטמעת האמנה הבינלאומית לזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות.

ההשפעה הרבה של הארגון על עולם המוגבלויות לא נותרה מתחת לרדאר: בשנת 2011 זכה בית איזי שפירא באות העמותה האפקטיבית בישראל, ב 2012 – נבחר לשמש כיועץ מיוחד למועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם ובשנת 2017 נבחר הארגון על ידי איפא"ק כארגון הישראלי אשר הוצג מעל הבמה המרכזית בוועידה השנתית, על חלקו בהובלת חדשנות בעולם זה.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
האגודה הישראלית לטרשת נפוצה(ע"ר)

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה(ע"ר)

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה מעניקה שירותים לכלל אוכלוסיית החולים בישראל, שירותי האגודה ניתנים בשפות: עברית,ערבית, רוסית, אנגלית , שירותי האגודה מותאמים לגיל/ מצב גופני/ שפה/ צרכים

מידע נוסף »
מעבר לאתר
האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת

האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת

עמותה המהווה את הארגון המקצועי של קלינאי התקשורת. מציעים שירות מאגר קלינאי תקשורת עצמאיים, לאיתור קלינאי תקשורת, לפי תחומי עיסוק, בכל רחבי הארץ.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
הבית של רונית

הבית של רונית

הבית של רונית" הוא מרכז התפתחותי אישי וחברתי לאנשים עם צרכים מיוחדים.

המרכז מקנה רכישת מיומנויות וכישורים חברתיים, מייצר הזדמנויות להיפגש בעשיה משמעותית, ולפתח את היכולות והפוטנציאל לקידום חייהם של האנשים המיוחדים. במרכז:

 • קבוצות חברתיות – מסגרת חברתית בהדרכה מקצועית תומכת. בקבוצות ימצא האדם המיוחד: חברים לדרך, אוזן קשבת, מקום להביע את עצמו, להשמיע את קולו ולקבל ליווי מקצועי תומך בדרך לבגרות ועצמאות
 • חוגים להעשרה וטיפוח הכישרון הטבעי כגון: קולנוע, מקהלת קולית, דרמה ותיאטרון, אומנות,טאי-צ'י, כושר גופני ועוד.
 • חוגים פרקטיים שיעזרו לו לנהל את היום יום כמו: המטבחון – חוג בישול, קורס ניהול פיננסי, סדנאות וקורסים נוספים.
 • אירועים המתקיימים בסופי השבוע :מסיבות, ערבי הכרויות, ערבי שיח, הקרנות סרטים
 •  טיולים בארץ ובעולם

כל הפעילויות ברמה גבוהה ומותאמות לאנשים עם צרכים מיוחדים.

המרכז פועל בגישה אינטגרטיבית-הוליסטית הרואה את האדם כאדם ולא דרך הזווית הצרה של המוגבלות שלו. הגישה רואה את האדם בכל מכלול התכונות היתרונות והחסרונות שלו ונתמכת על ההבנה, כי בתהליך ההתפתחות וההתקדמות של כל אחד יש תפקיד לכל הצדדים שבאדם באשר הוא הפיזי, הנפשי, הרוחני, המנטלי והחברתי.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
מגדל אור- מטעם עמותת "יעדים לצפון" מיסודה של קרן רש"י

מגדל אור- מטעם עמותת "יעדים לצפון" מיסודה של קרן רש"י

מגדל אור הינו מרכז שיקום לאנשים עם עיוורון או לקות ראייה, הכולל הדרכה שיקומית, שיקום תעסוקתי, הדרכות טכנולוגיות והכשרות נגישות

מידע נוסף »
מעבר לאתר
מילבת מעניקים איכות לחיים

מילבת מעניקים איכות לחיים

עמותת מילבת תל השומר מעניקה ליווי וסיוע מקצועי לשיפור העצמאות והתפקוד של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מוגבלויות, באמצעות טכנולוגיה מסייעת

מידע נוסף »
מעבר לאתר
מרחב ליצירה דיגיטלית חיפה D3

מרחב ליצירה דיגיטלית חיפה D3

Haifa3D היא עמותה של מתנדבים המפעילה ומתמקדת בפרויקט הארצי "תנו לי יד" כחלק מהפרויקט הקהילתי העולמי e-NABLE. פרויקט זה מיועד לתכנון וייצור, במדפסת תלת-ממד שולחנית, של יד מותאמת אישית המופעלת על ידי פרק הזרוע או כף היד. היד מוענקת ללא תשלום לכל ילד ומבוגר בתחומי ישראל שיד כזו יכולה לשפר את איכות חייו, עם תמיכה מקצועית לאורך זמן.

חשוב להדגיש כי ליד המודפסת יש מעבר לשיפור התפקוד הפיזי, גם אפקט פסיכולוגי מאד חשוב. מהניסיון שלנו ומהניסיון שנצבר בארה"ב, היד "הביונית" משפרת את ההרגשה האישית ואת המעמד החברתי של הילד. ילדים שמקבלים יד כזאת, מפסיקים להסתיר את היד המוגבלת ולעתים קרובות אפילו מבליטים אותה בכוונה, כמקור גאווה וייחודיות.

הכפפיץ

מוצר עזר שיקומי שנועד לאנשים הסובלים מיד קפוצה (ספסטיות) בקרב ילדים ומבוגרים.

הטיפול הקיים כיום לבעיית היד הקפוצה הוא הסד. אומנם, הסד ידוע כטיפול נפוץ ויעיל. אך, במקרים של צורך בקיבוע מלא של היד, בגלל קשיחותו, הסד מונע תנועות יד ואצבעות שונות.

הכפפיץ, בדומה לסד, מאפשר סגירת אצבעות רצונית. אולם, הוא בעל יתרונות רבים על פני הסד, ביניהן:

 • בעל גמישות המאפשרת ביצוע מגוון פעולות יומיומיות. כדוגמת אחיזת כוס, בקבוק וכלי אוכל או הפעלת מכשיר טלפון נייד ושלט
 • מסייע בתהליך שיקום פיזיותרפי רציף
 • אינו מגביל את תנועת היד
 • ניתן לישון ולהתקלח איתו
 • נלבש וניתן להסרה בקלות
 • מותאם במידותיו ליד המטופל (בכף היד ובאצבעות)
 • מותאם למידת הספסטיות של המטופל (ע"י קביעת חוזק הקפיצים במוצר)
 • דורש תחזוקה מינימלית (רק לצרכי תיקון בעמותה)

המוצר פותח ע"י העמותה בהמלצת ואישור פיזיותרפיסטים מוסמכים. בשלב זה, המוצר ניתן בחינם, כנגד תרומה לעמותה.

 

 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
משגב – מרכזי שיקום גריאטרי בקהילה

משגב – מרכזי שיקום גריאטרי בקהילה

משגב  – רשת מרכזי שיקום גריאטרי בקהילה – הנו מערך ציבורי ארצי שפיתחו ג'וינט-אשל ומשרד הבריאות, המיועד לאפשר טיפול שיקומי בקהילה  בעבור זקנים עם ירידה תפקודית כתוצאה מאירועים בריאותיים, כגון שבץ מוחי, פרקינסון, שבר צוואר הירך וירידה תפקודית על רקע אשפוז.
המרכזים נבנו כדי לאפשר את שיקום תפקודו של הזקן, קידום השתתפותו בסביבת חייו ובקהילה, תוך דגש על מתן כלים לאורח חיים בריא ומניעה.

היום קיימים שישה מרכזים הפועלים בתוך תשתיות רווחה ובריאות ביישובים: באר שבע, קריית גת, רמת גן, רמלה, נוף הגליל ושפרעם.
השירות ניתן למבוטחי כל קופות החולים, וכולל תוכניות הוליסטיות הממוקדות באדם הזקן ומתייחסות להיבטים הפיזיים, הרגשיים והחברתיים שלו. בנוסף התוכניות משלבות את בני המשפחה המטפלים, מקדמות מניעה ואורח חיים בריא, מחזקות ראייה קהילתית המקדמת רצף טיפול-קהילה ותומכות בהזדקנות הזקן בביתו, בקהילה (Aging in place). הטיפולים ניתנים ע"י צוות רב מקצועי מתחומי הרפואה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת, תזונה, עבודה סוציאלית, סיעוד ופסיכולוגיה.
לקבלת מידע נוסף ולהצטרפות לשירות –  יש לפנות ישירות למרכז הקרוב לאזור המגורים.

למידע נוסף >>>משגב

מידע נוסף »
מעבר לאתר
נגישות ישראל

נגישות ישראל

עמותת נגישות ישראל הוקמה בשנת 1999 לקדם את הנגישות על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם להשתלב בחברה, בשוויון, בזכות, בכבוד ועצמאות מרבית.
מטרה
המצב הבלתי נסבל- של חוסר בנגישות לאנשים עם מוגבלות הינו המניע המאתגר את העמותה לפעילות לשינוי המצב בישראל.
מטרת העמותה הינה ליצר מצב בו לכל אדם עם מוגבלות בישראל יתאפשר לחיות את חייו באופן נורמלי בכל תחומי החיים: עבודה, השכלה, תיירות, תרבות ופנאי.
כל זאת בכבוד, שוויון ובעצמאות ועל ידי כך לשפר את איכות חייהם.
עמותת נגישות ישראל הנה היחידה בישראל שכל עיסוקה הינו נגישות לכל סוגי המוגבלויות ובכל תחומי החיים. 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עזר מציון

עזר מציון

המרכז הארצי לתקשורת תומכת הוקם ב"עזר מציון" בסיוע הקרן לפיתוח שירותים לנכים ב"מוסד לביטוח לאומי" והינו יחיד מסוגו במזרח התיכון ומהבודדים הקיימים בעולם. את המרכז מנהלת יונית הגואל-קרניאלי, קלינאית תקשורת מומחית בתקשורת תומכת וחליפית. מדי שנה משאיל המרכז כ-2,000 מכשירים לילדים ולמבוגרים הסובלים ממוגבלויות תקשורתיות. תחת המרכז פועלת גם יחידת ההנגשה האחראית על השאלת מכשירי נגישות לאנשים עם פגיעות מוטוריות, ומרכז "אומר", מרכז מומחים שמקיים הערכות, סדנאות וימי עיון בתחום התת"ח וכן מפתח מקורות ידע, כלים אבחוניים, משאבים בתחום התת"ח.

במרכז ישנם שלושה סוגי מכשירים: מכשירים דיגיטליים הכוללים דיבור מוקלט מראש, אייפדים לתקשורת ומחשבים מדברים.

החל משנת 2015, עם כניסת מחשבי התקשורת לסל הבריאות, מאפשרת המחלקה התנסות במחשבי תקשורת תומכת חלופית, לפני רכישתו.

השאלת מחשבי תקשורת מתבצעת בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, המממן רכישה של מחשבים אלו כחלק מסל הבריאות. המרכז מוסמך ע"י המשרד לקיים את הבדיקות השונות לקראת ההתנסות, שבסיומה – על בסיס חוות הדעת מאיש המקצוע המטפל – יוחלט אם לאשר רכישה של הציוד לשואל.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת "אופק לילדינו"

עמותת "אופק לילדינו"

 

"אופק לילדינו", הארגון הארצי של הורים לילדים עם עיוורון ולקות ראייה, הוא הארגון היחיד המטפח את הילדים מינקות עד בגרות.

העמותה מהווה כתובת ראשונית ומרכזית להורים הלמדים על הלקות הקשה של ילדיהם – מרגע היוולדם (או כאשר ראייתם נפגעתם במהלך הילדות) ועד בגרותם. ברגעים קשים אלו, כמו גם בהתמודדות המתמשכת לאורך השנים ובנקודות זמן שונות, אל מול אתגרים חברתיים, חינוכיים, רפואיים, פסיכולוגיים ורגשיים, "אופק לילדינו" היא מקור תמיכה, תחושת שייכות וכוח מתמשך. העמותה נותנת מענה חיוני לצורך במידע, הכוונה, תמיכה וייצוג לגבי דרכי ההתמודדות, השיקום והשילוב בחברה.

אנו מאמינים כי ילדינו מסוגלים לא רק להשתלב בחברה אלא גם להיות מנהיגים ומובילים ואם נאמין בהם – הם יאמינו בעצמם ואז השמיים הם הגבול. אנו פועלים לתמיכה וקידום הילדים כדי שיגדלו להיות בוגרים עצמאים ותורמים לחברה ומפעילים מגוון תכניות ופעילויות.

"אופק לילדינו" מהווה משפחה גדולה ל- 1200 משפחות מכל המגזרים שלהן ילד עם עיוורון ולקות ראייה – קהילה סולידרית, אכפתית ופעילה המעודדת קשר בין המשפחות והילדים. העמותה משרתת משפחות מהמרכז ומהפריפריה, חילונים, דתיים וחרדים, יהודים וערבים.

העמותה מפעילה תכניות לטיפוח ושיקום הילדים ומערך תמיכה להורים ולמשפחות.

 

 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת ITWORKS

עמותת ITWORKS

itworks נוסדה ב 2006 – במטרה לספק לאוכלוסיות המרוחקות משוק העבודה הזדמנויות לתעסוקה וקריירה הולמת בענף ההיי-טק המשגשג בישראל.

בעוד שהאבטלה בענפים אחרים גואה והפער בשכר בין עבודה מקצועית ללא מקצועית רק הולך ומתרחב – בענף ההייטק קיימות אלפי משרות פנויות מדי חודש (15,000 משרות פתוחות נכון ל- 2019).

מתוך צורך זה אנו פועלים להנגשת תעסוקה איכותית ומתגמלת בתעשיית ההייטק לאוכלוסיות המרוחקות מעולם העבודה כגון: נשים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, חרדים ואנשים עם מוגבלויות.

אנו פועלים בפריסה ארצית ומעניקים הכשרות טכנולוגיות בתחומים מתקדמים לצד מיומנויות תעסוקתיות, אישיות ומקצועיות.

צוות itworks  מלווה באופן מקצועי ואישי את השתלבותם והשמתם של בוגרי התוכנית בתעסוקה איכותית בקדמת הטכנולוגיה.

 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת מגן משפחה

עמותת מגן משפחה

עמותת מגן משפחה מקדמת פתרונות מתאימים למשפחות הסובלות ממצוקה חברתית, משפטית או כלכלית וליצירת מרחבים חברתיים בהם יש אפשרות לצדק, הכלה ושוויון.

המוקד העיקרי הוא הגנה על זכויות האדם, כולל סיוע מקצועי במגוון תחומים למשפחות שבן ילדים עם מוגבלויות.

העמותה מפעילה את מיזם "המפגש"

המטרה שלנו כפי שאנו רואים אותה היא ליצור סביבה שנותנת מענה לצורך זה. אנו יוצרים קבוצות באופן לא שגרתי, המדמות קבוצות של חברים במגוון גילים, ומהוות מקור לשייכות ולהעצמה. בקבוצות אלה, הילדים מוכלים כפי שהם ויכולים להרגיש מספיק בטוחים כדי לבטא את עצמם ולהרגיש אווירה של נינוחות ושייכות. כך יכולים הילדים עצמם לצמוח ולהתפתח, ודרך התפתחותם האישית, מתפתח גם הקבוצה.

אבל חשוב יותר, הן המטרות של הילדים ובני-הנוער המשתתפים במיזם. הם קובעים את המטרות, הרבה יותר מכל אופן בו אנחנו נגדיר אותן. המטרה המרכזית של המיזם, היא לאפשר לילדים ובני-הנוער המשתתפים במיזם, להגדיר ולהגשים את מטרותיהם שלהם – בלי שנכתיב להם מטרות משלנו.

להרשמה לחצו כאן 

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת מלב"ב

עמותת מלב"ב

"מלב""ב נותן מעטפת שירותים תחת קורת גג אחת לבני הגיל השלישי ולאנשים עם דמנציה ואלצהיימר בקהילה, בכל רמות התפקוד – להם ולבני משפחותיהם – כדי לסייע לאנשים עם ירידה בתפקוד הקוגניטיבי וליקיריהם המתמודדים יחד איתם, באמצעות מגוון שירותים מותאמים אישית:
מרכזי יום, פעימה לאנשים צעירים עם דמנציה, מלב""ב סיעוד, מלב""ב עד הבית , מלב""ב בדיורים המוגנים, מוקד ""קשר"" לבני הגיל השלישי, מחקר ופיתוח שירותים"

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת עמדא לחולי דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות בישראל

עמותת עמדא לחולי דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות בישראל

עמותת עמדא לחולי דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות בישראל(ע.ר.) נוסדה בשנת 1988 על-ידי בני משפחה של חולים.

העמותה פועלת במגוון מישורים ומפעילה פעילויות שונות להגברת המודעות למחלה ויצירת מערך תמיכה רגשי ומעשי לחולה, למטפל העיקרי ולבני משפחתו. העמותה מפעילה תכניות הסברה ויוצאת בקמפיינים תקשורתיים לציבור הרחב אודות המחלה והחשיבות של אבחון מוקדם. כן מקיימת העמותה מגוון כנסים וימי עיון לאנשי מקצוע, בדגש על אזורי הפריפריה. פעילויות נוספות ברחבי הארץ כוללות קבוצות תמיכה לחולים בתחילת הדרך ולבני משפחה של חולים, וכן פרויקטים שונים בתחומי האומניות: שימוש במוזיקה, סיורים במוזיאונים, טיפול פרטני , תכנית מתנדבים ארצית להפעלת חולים בבתיהם באמצעות ערכת "קשרים וכישורים" ועוד.
כן פועלת העמותה בקרב מקבלי ההחלטות להרחבת סל השירותים ולקידום זכויות החולים והמשפחות ולעידוד וקידום המחקר בנושא המחלה. העמותה מפעילה קו חם ומרכז מידע המעניק סיוע, תמיכה ומידע לבני משפחה ולאנשי מקצוע בטלפון *8889 (מטלפון נייח) וכן אתר אינטרנט הכולל מידע מגוון על המחלה- מהארץ ומהעולם.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
עמותת שק"ל

עמותת שק"ל

שק"ל – שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות – עמותה מובילה בישראל לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. במשך 40 שנות פעילותה, שק"ל הקימה ומפעילה מערך רחב של תכניות, שירותים ומערכות תמיכה במטרה לסייע לאנשים עם מוגבלויות לזכות בשוויון הזדמנויות לחיים בקהילה. שק"ל פועלת למען שילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, בכל תחומי החיים, בהם:

דיור בקהילה – מעל 400 דיירים, ביותר מ-140 דירות, מקיימים חיים מלאים כחלק מהקהילה.

תעסוקה שיקומית – מעל 650 מועסקים במרכזי תעסוקה בירושלים, פתח תקווה, שוהם וחבל מודיעין, בקיבוצים ומושבים, ובמיזמים עסקיים-חברתיים ובתעסוקה נתמכת בשוק החופשי.

 מכללת שק"ל – קורסים מקצועיים להכשרה והעשרה, לכ- 1500 אנשים עם צרכים מיוחדים.

  תרבות ופנאי – ייזום והפעלה של פעילויות במגוון תחומים, בהם: אומנות, תיאטרון, מוזיקה, תקשורת, ספורט, ונופש.

מרכזים לטיפול רגשי – ייעוץ וטיפול לנפגעי אלימות, חינוך חברתי-מיני, ומענה נפשי-רגשי מותאם ומונגש לילדים מתבגרים ובוגרים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם והדרכת אנשי מקצוע.

חינוך מיוחד – תוכניות העשרה לילדים בבתי ספר לחינוך מיוחד בירושלים ובפתח-תקווה, מקלות על המשפחות ומאפשרות להן לגדל את ילדיהן בבית.

המרכז הישראלי לנגישות – שותף בקביעת סטנדרטים בינלאומיים בתחום ההנגשה, יוזם ומבצע פרויקטים פורצי דרך בארץ ובעולם.

מידע נוסף »
מעבר לאתר
קול הזכויות – לילדים עם צרכים מיוחדים

קול הזכויות – לילדים עם צרכים מיוחדים

הצטרפותו של ילד עם צרכים מיוחדים למשפחה אינה פשוטה. המציאות פוגשת חלק מן ההורים כשהם שרויים בהלם, אבל, בהלה, חוסר אונים וחוסר וודאות ביחס לעתיד.

תחושות אלה מקשות לפעול מתוך בהירות ומיקוד במטרה המשותפת של טובת הילד ושמירת התא המשפחתי.

התמודדות ההורים עם גידול ילד עם צרכים מיוחדים היא מורכבת כיוון שמעבר להתמודדות עם צרכי הגידול האוניברסליים של כל ילד, מתמודדת המשפחה עם אבחונים וטיפולים רפואיים ופארארפואיים שמקשים מאד על התקציב המשפחתי,

התרוצצויות בין רופאים ומטפלים והתמודדות עם ביורוקרטיה ורשויות שיכולה לעתים להיות מאד מתסכלת ומרפה ידיים.

התחושה החוזרת על עצמה בקרב הורים רבים היא שאנו מנהלים קרב אחר קרב על חיי הילד שלנו, ולעתים אנו נותרים מותשים במערכה מול הביורוקרטיה.

פעמים רבות אמרנו את המשפט – "הלוואי והיה מישהו שהיה מטפל בזה במקומי". אמרנו, ולא היה מי שיקום ויעשה מעשה. "קול הזכויות" הוקמה בדיוק לשם מטרה זו.

אנו מאמינים כי מחובתנו לעזור לכל הורה או משפחה המגדלת ילד עם צרכים מיוחדים לקבל את זכויותיו וזכויותיהם המגיעות על פי דין.

כל פניה מטופלת באופן אישי על ידי טובי האנשים והמומחים בתחום זכויות ילדים עם צרכים מיוחדים, עד לפתרון הבעיה או הקושי בקבלת הזכות.

ב-6 שנות פעילות, סייענו לקרוב ל-10,000 משפחות להשיג 100 מיליון ₪ עבור ילדיהן.

תחומי הסיוע-ביטוח לאומי,סיוע בדיור,הנחות בתשלומים,סיוע משפטי בסיעוד ורשלנות רפואית, ציוד שיקומי, השמות, שילוב, סייעות, הסעות, טיפולים פרארפואיים ועוד.

לחץ לסרטון על העמותה

מידע נוסף »
מעבר לאתר
גלילה לראש העמוד