הנגשת רכב לאדם מבוגר או לנכה איך עושים זאת? ומה כדאי לדעת ?

הנגשת רכב לאדם מבוגר או לנכה איך עושים זאת? ומה כדאי לדעת ?

הטכנולוגיה המסייעת הנפוצה ביותר בעולם היא כנראה המכונית שלנו. האפשרות להגיע לכל מקום ובכל עת שנרצה היא אבן בניין יסודית במבנה שנקרא עצמאות אישית. לעיתים אנשים אינם מסוגלים לנהוג ברכב או אף להכנס למכונית סטנדרטית במקרים של אדם מבוגר או אדם עם קושי בתפקוד הידיים או הרגליים. למרבה השמחה קיים מגוון גדול של טכנולוגיות אשר מאפשר כמעט לכל אחד לנהוג ברכב באופן עצמאי. במאמר זה נסקור את מגוון הפתרונות המיועדים להנגשת רכבים. כאן תוכלו לקרוא על מגוון  אביזרי הסיוע הנפוצים ביותר בתחום הנהיגה  

סיוע בכניסה ויציאה מהמכונית:

אמצעים לכניסה ויציאה מהרכב, כגון מושב מסתובב, מתלה עזר או ידית אחיזה. מספקים לנכים או לקשישים בטיחות בכניסה לרכב וביציאה ממנו.

מעלונים ורמפות :

מתקון המאפשר ליושבים בכסא גלגלים להיכנס ולצאת מהמכונית בקלות בנוחות ובאופן עצמאי לגמרי.

פתרונות להעלאת כסא גלגלים או קלנועית  לרכב:

מנוף הרמה המאפשר העלאת כסא גלגלים לתא המטען או לגג הרכב.

תפוח הגה:

תפוח הגה מולבש על גלגל ההגה ומסייע לתפעול המכונית ביד אחת. מגוון תפוחי ההגה נע מתפוח בסיסי ועד תפוח עם פונקציות של איתות, הפעלת צופר הרכב, הדלקה וכיבוי של האורות ועוד.

סורק הילוכים ופיקוד קולי:

אביזרים המסייעים להעברת הילוכים ע"י לחיצה על מקש או בפיקוד קולי.

מנגנון האצה ובלימה:

מיועד לאנשים בעלי מוגבלות ברגל אחת או בשתיהן, המנגנון מאפשר להעביר את השימוש בהאצה ובלימה מרגל לימין לרגל שמאל או לאחת הידיים.   מדינת ישראל באמצעות המוסד לביטוח לאומי מסייעית במימון פתרונות ייעודים לנהיגה לכל אחד על פי המגבלה שלו. הזכאות לאביזרים נקבעת על ידי ועדה להתאמת רכב ואביזרים של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. אדם הרואה עצמו זכאי לסיוע בניידות יכול לפנות למוסד לביטוח לאומי ולמלא תביעה מתאימה. מגוון ההטבות נע מהלוואה ועל לוואן ייעודי גדול מידות המופעל באמצעות מערכת ממוחשבת המיועדת לנכים קשים במיוחד וממומן במלואה על ידי המוסד לביטוח לאומי.            
שתף את הפוסט