כיצד להתאים חיתולים למבוגרים ?

כיצד להתאים חיתולים למבוגרים ?

בעת  בחירת אמצי ספיגה למבוגרים  יש להקפיד על כמה כללים אשר יבטיחו את התאמת המוצר למשתמש . בחירה נכונה של אמצעי תסייע בשמירה על בריאותו ורווחתו של המטופל

התאמת גודל החיתול

בכל סוגי החיתולים למבוגרים יופיע על האריזה טווח משקל והיקף המותניים של המשתמש, חשוב ביותר לבחור במידה המדויקת של החיתול הסופג בכדי למנוע מצב שבו לובשים חיתול חד פעמי גדול או קטן מדיי ובכך עלולה להיווצר דליפה של הצרכים אל מחוץ לחיתול הסופג. כמו כן חיתול קטן מדיי ייצור לחץ באזור המותניים הבטן והרגליים ויגרום בכך לתחושת אי נוחות תמידית ופוטנציאל לפצעי לחץ.

כושר ספיגה 

קיים מגוון עצום של חיתולים סופגים חד פעמיים והשאלה הראשונה שיש לשאול לגבי החיתול צריכה להיות מהו כושר הספיגה שלו? אין ספק שכושר הספיגה של החיתול החד פעמי הנו הפרמטר החשוב והעיקרי. ככל שכושר הספיגה של החיתול גבוה יותר כך הנוזלים מחלחלים לתוך השכבות הפנימיות של החיתול והופכים לג'ל ומותירים את העור יבש ונקי וכמובן שאין גם רטיבות שזלגה לבגדים או לסדין המיטה.

חיתול חד פעמי מבד נושם 

ישנם חיתולים העשויים מבד נושם רך. למשל: כותנה ויש לעומת זאת חיתולים העשויים ניילון. חיתולים מבד נחשים בצדק לאיכותיים יותר והם נעימים יותר למגע על העור ולא יוצרים פריחה ו\או אדמומיות

מדבקות לסגירה חוזרת 

במידה ולא ניתן לפתוח את החיתול לאחר שהולבש בכדי לבצע תיקונים והתאמות לגוף לא יהיה ניתן לטפל במצב בו החיתול הדוק מדיי או רפוי מדי בנוסף אם המטפל באדם הסיעודי רוצה לבחון אם יש צורך להחליף את החיתול יהי עליו להחליפו לגמרי מאחר ולא יוכל לסגור אותו מחדש ולכן מדבקות לתיחה וסגירה חוזרת הן ממש הכרח בחיתולים חד פעמיים. חשוב שהדבק שעל המדבקות ייצור כך שיעמוד ב 4 הדבקות חוזרות לפחות.

התנסות במוצרי ספיגה למבוגרים טרם הרכישה הראשונה 

לכל אחד יש את החיתול שהכי נוח ומתאים לו ולכן בקניה הראשונה מומלץ לרכוש רק חבילה או שתיים ולא כמות גדולה יתר על המידה על מנת לבחון התאמת החיתול עד למציאת החיתול הקבוע והמתאים ביותר ואותו כבר כדאי לרכוש בכמויות גדולות. ניתן לקבל דוגמיות בחינם להתנסות ראשונית בכדי לבחון כאמור מס' סוגים שונים של מוצרי ספיגה ולראות מה הכי מתאים עבור המטופל.

נכתב על ידי : יעקובסון מוצרי ספיגה – משווקת מוצרי ספיגה למבוגרים

נערך על ידי : צוות עזרים.

 

 

 

שתף את הפוסט