איילת שטיין עיצוב פנים | סטודיו In-Design

איילת שטיין עיצוב פנים | סטודיו In-Design

איילת שטיין עיצוב פנים | סטודיו In-Design
(נמצאות 0 חוות דעת על נותן שירות זה )

הסטודיו הוקם בשנת 2012 על ידי איילת שטיין ועוסק בתכנון, עיצוב פנים וליווי פרויקטים בבניה, בשיפוץ ובשדרוג דירות, בתים ומשרדים. התכנון מתמקד בהתאמת החלל לצרכיי הדיירים תוך דגש על נגישות לבעלי מוגבלויות והגיל השלישי. איילת מנוסה בעשרות פרויקטים וכן בכתיבת מאמרים מקצועיים, ייעוצים והדרכות.

איילת בוגרת לימודי עיצוב פנים בטכניון (2010-2012) ובעלת ותואר שני (MA) בגיאוגרפיה והתמחות בתכנון עירוני באוניברסיטת חיפה. במסגרת לימודי התואר השני באוניברסיטה חקרה ופרסמה תזה בנושא "סגנון החיים" בקרב 300 נבדקים (א.גולדמן, 2000) ומאמרים בכתבי עת מקצועיים. כמו כן, בעלת תעודת הכשרה לעיצוב לנגישות לבעלי מוגבלויות מטעם "עמותת נגישות ישראל" משנת 2015. במשך 3 שנים ניהלה פורום עיצוב פנים באתר המקצועי Saf . בשנת 2019 התפרסם ספרה "המדריך לשיפוץ ועיצוב הבית".

עיצוב פנים הוא כל מה שהופך מבנה לבית, לאזור עבודה או בילוי. כדי לבצע את המהפך, יש ליצוק לתוך החלל הפנימי את כל המרכיבים הדרושים, לעבדם ולהפכם ליחידה הרמונית אחת. יש צורך בהבנת הצרכים, הרצונות והיכולות של הדיירים. יש צורך בתכנון מפורט ותקני עבור בעלי המקצוע. יש לבצע בחירות והתאמות נכונות. צריך לצבוע ולהאיר את החלל, ובעיקר, לתכנן תהליך שסופו בית המעוצב באופן אישי לדייריו.

עיצוב פנים לנגישות חייב להיעשות בתבונה וברגישות. בתכנון לבעלי מוגבלויות ולאנשים בגילאי הביניים המתכננים את ביתם לקראת שנות הזהב, חשוב לדייק בכל הפרמטרים התכנוניים ולהתאימם לתקנים, אך בעיקר חשוב להתאים אותם לצרכיו האישיים של הדייר. תוכניות העבודה מבוססות על הכרת תקני הנגישות, הכרות מעמיקה עם הדיירים, ובעת הצורך, שיתוף פעולה עם אנשי המקצוע המסייעים להם. לבסוף, יתקבל בית המאפשר רמת תפקוד מקסימלית ונוחות מרבית לדייר בעל המוגבלות ולבני משפחתו המתגוררים עימו. עם כל זאת, אין סתירה בין צרכי הנגישות ובין עיצוב ואסתטיקה. שני הנושאים יכולים להיות משולבים יחד וליצור בית מתוכנן ומעוצב ברמה הגבוהה ביותר.

שרותי הסטודיו:

 1. תכנון וליווי פרויקט שיפוץ ועיצוב פנים משלב הרעיונות ועד התוצאות

הפרויקט מתחיל באבחון צרכים ויכולות, דרך תכנון מוקפד ועד קבלת חלל פנים מעוצב באופן מיטבי, המממש את מאפייניו הייחודיים ומשמש את הדיירים בחיי היום יום.

השירות כולל:

 • היכרות עם הלקוחות והבנת צורכי הדיירים, העדפותיהם ומאפייניהם הייחודים. כל זאת בהתאם לתקציב שנקבע לפרויקט.
 • תכנון ראשוני הכולל העמדת סקיצות וחלופות תכנוניות לבחינה.
 • תכנון מבנה החלל והפתחים.
 • תכנון חללים רטובים – מטבחים וחדרי רחצה.
 • תכנון חדרי הבית – כמו סלון, פינת אוכל, יחידת הורים, חדרי שינה וחדרי ילדים ונוער, חדרי אירוח, פינות ישיבה, פינות עבודה, מרפסת ועוד.
 • תוכנית העמדת ריהוט ואביזרים.
 • בחירה והתאמה של חומרים ואביזרים – קרמיקה, כלים סניטריים, חיפויים, מטבח, ריהוט, פריטי נוי ועוד.
 • תוכניות עבודה מפורטות לקבלן ולאנשי המקצוע.
 • כתב כמויות המפרט את היקף כל העבודות שיש לבצע והוא משמש לחישוב עלויות עבודות הקבלן ולמעקב אחר ביצוען.
 • ליווי הפרויקט בכל שלביו.
 1.  הכנה של תוכניות עיצוב פנים ושרטוטים לשיפוץ

פרויקט השיפוץ מורכב בין היתר מסט של תוכניות עבודה (שרטוטים) לביצוע, כאשר נקודת המוצא לתכנון מתבססת על הפרוגרמה שנבחרה יחד עם הלקוחות, בד בבד עם בחינת סקיצות וחלופות תכנוניות שונות שהוצעו לבני הבית בתחילת התהליך.

תכנית העבודה וההעמדה מדמה את מראה הבית לאחר השיפוץ – היכן ימוקמו המטבח, חדרי הרחצה והשירותים, המרפסת, משרד ביתי, חדר משפחה ומשחקים ועוד, והתוכניות הן תכולת העבודה בפועל – תוכנית להריסה של קירות, בינוי, פרישת ריצוף, הנמכות תקרה, פרישות של חדרים רטובים, פתחים, נקודות חשמל ותאורה, נקודות אינסטלציה, עבודות גבס, תוכניות נגרות ועוד.

התכנון מתחיל במדידות מקצועיות, בייחוד של מבנים או דירות בהם נדרשת עבודת מודד מוסמך, והוא כולל בתוכו כתב כמויות וסט תוכניות מפורטות לפי הנושאים השונים שפורטו מעלה.

       3.  עיצוב והלבשת הבית

דמיינו את מעטפת הבית – קירות חשופים, תקרה ורצפה שמחכים ללבוש אופי ולהפוך מדירת מגורים בתהליך שיפוץ לבית מגורים חלומי ומזמין. עיצוב והלבשת הבית הוא שלב נוסף בתוך תהליך השיפוץ, ולטעמי זהו שלב מהנה מאוד בפרויקט עיצוב פנים – השלב שבו התכנון כולו לובש צורה, צבע ומרקם והופך מרעיון למציאות.

בסיום עבודות השיפוץ הקירות החשופים עוטים חיפויים וצבע, וכך גם החלונות והמשקופים הריצוף מונח על הרצפה בדוגמה, בגוון, בגודל ובסוג החומר שבחרנו, אם אלה אריחי גרניט פורצלן, אריחים דמויי בטון, פרקט עץ או למינציה. בהמשך, בסיום שלב העיצוב וההלבשה כל חדרי הבית יהיו מאופיינים באמצעות פריטי ריהוט, צבעים, תאורה, אלמנטים לנוי ואביזרים שהותאמו להם בקפידה.

      4. פגישת ייעוץ לעיצוב פנים בבית הלקוח או במשרד

אם ברצונכם להפיק את המיטב מהבית שלכם, לקבל כלים לעיצוב הבית והחדרים, לבצע שדרוגים ושיפורים, להבין האם כדאי לשפץ ובאיזה היקף, להתאים תאורה נכונה, אביזרים ורהיטים, להתאים צבעים, לקבל הכוונה ומענה לכל השאלות, אתם מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ בביתכם. בפגישת ייעוץ של שעה או שעתיים (בהתאם לצורך) תוכלו לקבל ממני מענה מקצועי ואישי למגוון נושאים בתחום עיצוב פנים, לקבל השראה וכלים שימושיים ולהפיק את המירב מהחלל שלכם.

 

דוגמאות לעבודות נוספות כנסו לקישור»»

 

 


 

    
אשמח לשוחח ולייעץ צרו קשר »»

נותן שירות זה עוסק בתחומים הבאים:
התאמת דיור יועץ נגישות מעצבי פנים עיצוב הבית לגיל השלישי
לפרטים נוספים אודות הספק »
מרכז רננים קומה 2, מודיעין-מכבים-רעות
שעות הפעילות: א-ה 8:30-17:30 ו/או בתיאום. אזורי הפעילות:  מרכז הארץ: מודיעין והסביבה, גוש דן, השפלה.