בזכות

בזכות

בזכות

בזכות

 

בזכות, המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות, הוא הארגון המוביל והוותיק בישראל המקדם זכויותיהם של אנשים עם כל סוגי המוגבלויות, בכל תחומי החיים.

פעילותו של הארגון כוללת סיוע פרטני, ללא עלות, לכ-2,000 פונים בשנה; העברת סדנאות והכשרות לאנשים עם מוגבלות, בני משפחה ואנשי מקצוע; פעילות משפטית נרחבת, שכוללת בין היתר יוזמות חקיקה, הגשת עתירות תקדימיות וניטור מדיניות; פיתוח מודלים חדשניים, המלווים במחקר; פרסום דפי מידע, ניירות עמדה ודוחות מדיניות; הובלת קואליציות של ארגונים ושותפות בוועדות של מקבלי החלטות.

בין הישגיו של הארגון: ייזומו וקידומו של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, הכולל בין היתר פרק נגישות מהמתקדמים מסוגו בעולם; הובלת מהפכה בתחום הכשרות המשפטית, שעיקרה מעבר מאפוטרופסות לאלטרנטיבות ששומרות על זכותו של אדם לקבל החלטות לגבי חייו; קידום חקיקה והגשת סדרת עתירות לקידום זכותם של ילדים עם צרכים מיוחדים ללמוד בבתי ספר רגילים;  קידום חקיקה והעברת הכשרות לאלפי שופטים ואנשי מקצוע להנגשת מערכות החקירה והמשפט לאנשים עם מוגבלות שכלית, נפשית ואוטיזם; פרסום דוח שהוביל להפחתה של כ-80% בשיעור ההגבלות בבתי חולים פסיכיאטריים ועוד.

על פעילותו זכה הארגון בשלל פרסים, ובהם פרס זוסמן-ג'וינט למצוינות בתחום השירותים החברתיים, פרס גורני למשפט ציבורי, פרס ZERO ואות האפקטיביות של מידות.

על מנת לשמור על עצמאותו, הארגון אינו מקבל כספים מהמדינה. פעילותו מתאפשרת הודות לתמיכתם של קרנות ואנשים פרטיים.

מעבר לאתר